Yeniden Refah Partisi (YRP), yerel seçimlerde kazandığı belediyelerde rüşvetle mücadele konusunda kararlı bir adım attı. YRP'li belediye başkanları, göreve geldikleri ilk gün belediye binalarının girişine dikkat çekici bir tabela astırdılar. Bu tabela, "Rüşvet alan da veren de mel'undur" Hadis-i Şerif yazısını içeriyordu.

Yüzde 43 oy alarak Konya Çumra Belediye Başkanı seçilen Mehmet Aydın, yüzde 35 oy oranıyla Sakarya Geyve Belediye Başkanı seçilen Selçuk Yıldız ve yüzde 50 oy alarak Dulkadiroğlu Belediye Başkanı seçilen YRP'li Mehmet Akpınar, rüşvetle mücadele konusunda ilk iş olarak bu tabelayı asma kararı aldılar.

Bu adım, YRP Genel Başkanı Fatih Erbakan tarafından da desteklendi. Erbakan, Çumra Belediyesi'nin fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaşarak, "Elhamdülillah... Yeniden Refahlı Belediye Başkanlarımız söz verdiğimiz üzere tabelalarını asmaya başladılar. Ahlaklı Belediyecilik dönemi başlıyor" dedi.

Fatih Erbakan daha önce de yaptığı açıklamada, "İktidara geldiğimizde, Milli Görüş tarihinde olduğu gibi, 'Rüşvet alan da veren de melundur' tabelasını başta Cumhurbaşkanlığı Külliyesi olmak üzere bütün belediyelerin girişine asacağız" demişti. 

Özel'den "Büyük Emekli Mitingi" çağrısı Özel'den "Büyük Emekli Mitingi" çağrısı

Rüşvet Alanda Verende