Cumhurbaşkanı Kararı ile emeklilere yönelik yeni bir düzenleme Resmi Gazete’de yayımlandı. Karar doğrultusunda, Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan aylık alan emeklilere kamu kurum ve kuruluşlarına ait misafirhane, öğretmenevi ve diğer sosyal tesislerde 31 Aralık 2024 tarihine kadar yüzde 15 indirim uygulanacak.

KİMLER YARARLANACAK?

İndirim uygulaması bugünden itibaren geçerli olacak ve yalnızca emekli aylığı alanlar değil, aynı zamanda ölüm aylığı alanlardan sadece dul aylığı alanlar ile anne ve baba sıfatıyla gelir ve aylık almakta olanlar da bu indirimden faydalanabilecek.

KAMPANYADAN NASIL YARARLANILIR?

Emeklilerin bu indirimden yararlanabilmesi için emekli kimlik kartlarını ibraz etmeleri yeterli olacak.

EMEKLİYE DESTEK PAKETİNDE NELER VAR?
Emekliler için netleşen yeni uygulamalar şu şekilde:

Kredi ve Yurtlar Kurumu bünyesinde yaz aylarında uygun olan yurtlar 1 aylık dönemde emeklilerin ücretsiz kullanımına açılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Azerbaycan'ın Milli Kurtuluş Günü açıklaması Cumhurbaşkanı Erdoğan Azerbaycan'ın Milli Kurtuluş Günü açıklaması

Gençlik ve Spor Bakanlığı kendi bünyesindeki tesisler ücretsiz olarak tüm emeklilere açacak.

Emekliler tüm illerde yer alan kamuya ait misafirhane, öğretmenevi, sosyal tesis ve konuk evlerinden kamu görevlileri gibi yüzde 15 indirimli faydalanabilecek.

PTTcell tarafından emeklilere özel emekli paketi oluşturuldu. PTT Kargo’da emeklilere özel indirim yapılacak. TCDD Demiryollarında ana hat trenlerinde yüzde 10 indirim sağlandı.

TROY ile bankalarla yapılan protokoller çerçevesinde emekli kartları aracılığı ile fatura ödemelerinde, eczane ve market harcamalarında belirlenen üst limit dahilinde giyim mağazalarında indirimler tanımlanacak.

Haberleşme, ulaşım, zincir marketlere, online pazar yerlerine kadar birçok anlaşma emekliler için hayata geçirilecek.