İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu, bütün bakanların İstanbul'a gelerek AKP'nin adayı Murat Kurum'a destek vermesini sert bir şekilde eleştirdi. NOW TV'de yaptığı açıklamalarda, Yüksek Seçim Kurulu'nu (YSK) yönetim konusunda eleştiren İmamoğlu, "YSK izliyor, bunların YSK'yi ilgilendiren yönleri var" dedi.

TRT'nin objektif bir yayıncılık yapmadığını da vurgulayan İmamoğlu, "TRT'de 5 yılda Ekrem İmamoğlu için arşiv araştırması yapın. Kötüleyici, karalayıcı olmayan haber bulamazlar. Bu nasıl yayıncılık?" ifadelerini kullandı.

Dışişleri Bakanlığı’ndan Lübnan’a seyahat uyarısı Dışişleri Bakanlığı’ndan Lübnan’a seyahat uyarısı

İmamoğlu ayrıca, AKP'nin İstanbul'u mal olarak gördüğünü iddia ederek, "Bu seçim farklı seçim çünkü İstanbul'u malları olarak görüyorlar. Bakanlık her metroyu sahipleniyor. Herhalde Sayın Kurum'u oraya güvenlik şefi olarak atayacaklar" dedi.

Murat Kurum'un 'Ancak köfteci olur' sözlerini de yanıtlayan İmamoğlu, "Hamallık da yaptım, köfte de sattım, kasada da durdum. Trabzon'a gidip Akçaabat köftesi yapmayı öğrendim. 'Azıcık esnaf ol' derler. Keşke İstanbul'da esnaflığın ne kadar önemli olduğunu öğrense. 21 yaşında İstanbul'un ilk Akçaabat köftecisini açtım. Esnaflık bazen öğretmenlik, bilim insanı kadar önemlidir. Abidir, abladır" şeklinde konuştu.

İlçe adaylarının özgeçmişlerine de değinen İmamoğlu, "39 ilçe adayımıza gönül rahatlığıyla vatandaşlarımız oy verebilir. 39 ilçede meclis üyelerimize ve tabii ki Ekrem İmamoğlu'na da oy istiyoruz" dedi.

Son olarak, AK Parti seçmenlerine seslenen İmamoğlu, "Milletin AK Parti'ye ve Erdoğan'a oy vermesine rağmen onlara sorumluluklarını hatırlatacağını düşünüyorum. AK Parti kendisine oy verenlerin beklentilerini karşılayamıyor. Bu yüzden AK Partili dostlarımızın da İstanbul'da AK Parti'ye oy vermemesi lazım" ifadelerini kullandı.