İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya düzensiz göçmenle mücadelenin arralıksız sürdüğünü belirterek, Kurban Bayram tatili boyunca Mobil Göç Noktası Araçlarıyla gerçekleştirilen “KALKAN-24” denetimlerinde 1456 düzensiz göçmen yakalandığını duyurdu.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından konuya ilişkin bilgi verdi. 

Bakan Ali Yerlikaya X hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi;

Düzensiz göçle mücadelemiz Kurban Bayram tatili boyunca da kesintisiz devam etti. Düzensiz göçmenlere yönelik, Mobil Göç Noktası Araçlarıyla gerçekleştirilen “KALKAN-24” denetimlerinde 1456 düzensiz göçmen yakalandı.

Bakan Yerlikaya duyurdu: 433 bin 207 sürücüye işlem yapıldı Bakan Yerlikaya duyurdu: 433 bin 207 sürücüye işlem yapıldı

İnsan kaçakçılığı yaparak, ülkemizi düzensiz göçün hedefi ve transit geçiş yolu haline getirmeye çalışan organizatörlere ve düzensiz göçmenlere asla fırsat vermeyeceğiz.

Valiliklerimiz ve Göç İdaresi Başkanlığımız koordinesinde; Polisimiz, Jandarmamız ve Sahil Güvenliğimiz tarafından; 75’i İstanbul’da olmak üzere 165 Mobil Göç Noktası Aracımız ile  ilde Kurban Bayramı tatili boyunca gerçekleştirilen denetimlerde; 35 bin 159 kimlik kontrolü yapıldı. 1456 düzensiz göçmen tespit edildi. Yakalanan düzensiz göçmenler, İl Göç İdaresi Müdürlüklerine teslim edildi ve sınır dışı işlemleri başlatıldı.

Valiliklerimizi, Göç İdaresi Başkanlığımızı ve denetimleri gerçekleştiren Polisimizi, Jandarmamızı ve Sahil Güvenliğimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle.

Editör: Burak Hakkı Polat