CHP ile ile iş birliği yapılması gerektiğini savunan İbrahim Özkan, genel merkezin talimatıyla görevinden istifa ettiğini duyurmuştu. İbrahim Özkan'ın istifasının ardından İYİ Parti İBB Grupbaşkanvekilliği için yapılan seçimde, üyeler Özkan'ı yeniden göreve seçti.

Polatların MASAK raporunun detayları… Polatların MASAK raporunun detayları…

İbrahim Özkan gerçekleşen seçimin ardından sosyal medya hesabından, "Hür ve müstakil" bir şekilde iradelerini ortaya koyan ve beni tekrar İBB İYİ parti Grup Başkanvekili olarak seçen arkadaşlarıma bana duydukları güvenden dolayı teşekkür ederim." mesajını paylaştı.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Yücel Coşkun ise sosyal medyada, "İYİ Partimizin İBB Grup Başkanvekilinin istifası, dün bir araya geldiğimiz bir toplantının ardından bizzat şahsım tarafından istenmiş ve İbrahim Özkan da bu doğrultuda görevinden istifa etmiştir. Buna rağmen bazı İYİ Parti İBB Meclis Üyelerinin, bilgim dışında ve teamüllere aykırı olarak kendisini yeniden Grup Başkanvekili seçmesi kabul edilemez." paylaşımı yaptı. 

Karara imza atanların kesin ihraçlarının istendiğini kaydeden Yücel Coşkun, "Bu doğrultuda, bu kararın altında imzası bulunan bütün İBB Meclis Üyelerinin "kesin ihraç" talebiyle disipline sevk edilmiştir. Saygılarımla" ifadelerini kullandı.

Editör: Haber Hergün