Bayram namazında nabız yükseldi! Özgür Özel neden sinirlendi? Bayram namazında nabız yükseldi! Özgür Özel neden sinirlendi?

DEM Parti'de İstanbul'da gerçekleşecek yerel seçimlere ilişkin kritik bir süreç yaşanıyor. Başak Demirtaş'ın adaylığına partinin içinden gelen eleştiriler ve istişare eksikliği, partinin aday belirleme sürecini etkiledi. Demirtaş'ın geri çekilmesi sonrası ise Meral Danış Beştaş'ın adaylık için öne çıktığı ifade ediliyor.

Parti içindeki uzlaşma eksikliği ve adaylık sürecindeki istişare konusundaki eleştirilere dair sızan bilgiler, özellikle kadın örgütlenmesinin Demirtaş'ın adaylığına karşı çıktığını ve adaylık sürecinin daha kapsamlı bir istişare ile belirlenmesi gerektiği yönünde bir tutum sergilediğini ortaya koyuyor.

Başak Demirtaş'ın adaylığının Selahattin Demirtaş'ın eşi olarak gündeme gelmesi ve bu durumun pazarlık nedeniyle aday gösterileceğine dair iddiaların parti içinde rahatsızlık yarattığı belirtiliyor. Gelişmeler sonrasında İstanbul adaylığı için Meral Danış Beştaş'ın ismi öne çıkmaya başladı. Ankara için de gündeme gelmiş olan Beştaş'ın İstanbul adaylığı için olumlu bir bakış sergilediği ifade ediliyor. DEM Parti Grup Başkanvekili Sezai Temelli'nin 9 Şubat'ta İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayını açıklayacağını belirtmesiyle, Meral Danış Beştaş'ın adaylığının değerlendirileceği ve açıklanabileceği değerlendiriliyor.