Sinan Ateş’in kızı yürekleri dağladı: "Babamın sakalları uzamıştır, çıkarıp tıraş edelim." Sinan Ateş’in kızı yürekleri dağladı: "Babamın sakalları uzamıştır, çıkarıp tıraş edelim."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ilk durağı 3-4 Temmuz'da Kazakistan olacak. Astana'da düzenlenecek olan Şanghay İşbirliği Örgütü Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi'ne katılacak.

Erdoğan, zirve sırasında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile de bir araya gelecek. İki lider, Ukrayna-Rusya savaşının sona erdirilmesi, Akkuyu Nükleer Santrali çalışmalarında gelinen son durum, Türkiye'de gaz merkezi kurulması gibi önemli başlıkları ele alacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 5-6 Temmuz'da rotasını Azerbaycan’a çevirecek. Şuşa'da düzenlenecek TDT Devlet Başkanları Gayriresmi Zirvesi'ne katılacak.  Zirvede, Hazar gazının Türkiye üzerinden batıya taşınması, Türk devletleri arasındaki ticari faaliyetlerin artırılması, 2. Karabağ zaferinin ardından bölgedeki normalleşme adımları masaya yatırılacak.

Erdoğan 9-11 Temmuz’da ise NATO Zirvesi için Amerika Birleşik Devletleri'ne gidecek. ABD Başkanı Joe Biden başta olmak üzere birçok liderle görüşmeler gerçekleştirmesi bekleniyor. Zirvenin ana gündem maddeleri arasında Ukrayna savaşı ve Gazze’deki durum yer alacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 20 Temmuz’da ise Barış Harekatı'nın 50'nci yıl dönümü dolayısıyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde olacak. Askeri geçit törenine katılacak ve KKTC Meclisi’nde konuşma yapacak. Erdoğan'ın adadaki programına muhalefet partilerinin de katılması bekleniyor.

Editör: Haber Merkezi