Özgür Özel duyurdu! CHP'den Rize'de çay mitingi Özgür Özel duyurdu! CHP'den Rize'de çay mitingi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Merkez Antakya ilçesindeki Türkiye Kore Dostluk Geçici Konaklama Merkezi'nde düzenlenen iftar programında vatandaşlara hitap etti. Program sırasında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'nin telefonla araması üzerine Erdoğan, Hataylılara seslendi.

YSK'nın Hatay'da seçimin yenilenmesi talebini reddetmesine değinen Erdoğan, "Sevgili Hataylı kardeşlerim, bugün malum Yüksek Seçim Kurulu Hatay'la ilgili nihai kararını verdi ve bundan sonraki süreç içerisinde artık bu malum tiplerin yapacakları yanlış yollar, müracaatlar, herhangi bir netice de veremeyecektir. Sizler azmettiniz, karar verdiniz ve bunun neticesinde de Hatay'da Mehmet kardeşimiz kesin kararla seçimi kazanmış oldu." şeklinde konuştu.

Erdoğan, Hatay'ın geçmişte yaşadığı zorlukların geride kaldığını ve bundan sonraki süreçte Cumhur İttifakı olarak Hatay'a olan hizmetlerin kararlılıkla devam edeceğini belirtti. Ayrıca, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerden etkilenen Hatay'a destek sözü verdi.

Hatay'a Ramazan Bayramı sonrası bir ziyaret gerçekleştireceklerini açıklayan Erdoğan, "Sizleri en kalbi duygularla selamlıyorum. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan mübarek Ramazan-ı Şerif'inizi tebrik ediyorum. Şimdiden Ramazan Bayramı'mızın da ülkemiz ve tüm İslam alemi için hayırlara vesile olmasını diliyorum." şeklinde ifadeler kullandı.