Kuveyt'ten Lübnan'daki vatandaşlarına uyarı: "Ülkeyi terk edin" Kuveyt'ten Lübnan'daki vatandaşlarına uyarı: "Ülkeyi terk edin"

Eski ABD Başkanı Donald Trump, New York'ta devam eden "E. Jean Carroll" adlı kadına tecavüz ve hakaret davasında 83 milyon dolar tazminat ödemeye mahkum edildi. Jüri, Trump'ın, yazar Carroll'ın itibarına verdiği zararı gerekçe göstererek toplam 83,3 milyon dolar tazminat ödenmesine karar verdi. Davayı kazanan Carroll, avukatına sarılarak sevinç gösterisinde bulunurken, Trump ise sosyal medya platformu Truth Social'dan, "Tamamen saçmalık. Bu karara hiçbir şekilde katılmıyorum. Bu Amerika değil." şeklinde tepki gösterdi.

Davada, magazin dergisi yazarı E. Jean Carroll, Trump'ın 1996'da kendisine tecavüz ettiğini iddia etmiş, Trump ise iddiaları reddetmişti. Mayıs 2023'te yapılan duruşmada jüri, Trump'ı suçlu bulmuş ve 5 milyon dolar tazminat ödemesine karar vermişti. Bu olayın ardından Carroll, Trump'a karşı ikinci bir "zarar tazminatı" davası açmıştı. 16 Ocak'ta başlayan bu davada ise jüri, Trump'ın ödeyeceği tazminat miktarını belirledi.
 

Editör: Burak Hakkı Polat