Sarıyer Belediye Başkanı ve Bağımsız Aday Şükrü Genç, Gürkan Hacır'la Taksim Meydanı programına konuk oldu. Programın diğer konukları tv100.com yazarı Barış Yarkadaş, Millet Haber Ajansı Genel Yayın Yönetmeni Sinan Burhan, OdaTV Yazı İşleri Müdürü Can Özçelik, Kanal 7 Ankara temcilcisi Mehmet Acet.

Gazeteci Gürkan Hacır'ın "Neden CHP'den istifa edip bağımsız aday oldunuz?" sorusuna yanıt olarak Şükrü Genç, şu ifadeleri kullandı:

"BEN ADAY GÖSTERİLMEDİĞİMİ TELEVİZYONDAN ÖĞRENDİM"

İYİ Parti Genel Başkan Adayı Koray Aydın hedeflerini açıkladı İYİ Parti Genel Başkan Adayı Koray Aydın hedeflerini açıkladı

"CHP Genel Merkezi'nden ve özellikle İstanbul'dan son ana kadar 'Sarıyer'de birlikte devam edeceğiz' dendi. Ben aday gösterilmediğimi televizyondan öğrendim. Biliyorsunuz, CHP Genel Başkanı Özgür Özel, adaylarımızı halka soracağımız anketlerin sonucuna göre belirleyeceğiz diyordu. Biz anketlerden izlediğimiz kadarıyla gayet iyi bir durumdaydık. Ben Özgür Özel'e Ankara'ya hayırlı olsun ziyaretine gittiğimde özellikle anketlerde manipülasyon olmasın demiştim. Çünkü biz anketlerde yüzde 60'ın altına hiç düşmedik.

"OKTAY AKSU, SARIYER HALKINA DİKTE ETTİRİLDİ"

Yaklaşık 15-16 tane de aday adayı vardı. Yaptığımız çalışmalarda hiçbirinin değerlendirilmeye bile alınmadığı ortaya çıktı. Demek ki bir arkadaş konusunda karar kılındı ve şu anki aday Oktay Aksu, Sarıyer halkına dikte ettirildi."

tv100.com yazarı Barış Yarkadaş'ın "Siz beni aday göstermiyorsanız, şu arkadaşı aday gösterin dediniz mi?" sorusuna yanıt olarak Genç, şu ifadelere yer verdi:

"ÖZGÜR ÖZEL BANA 'BİZ BAZI ŞEYLERİ AŞAMADIK' DEDİ"

"Evet, söyledim. İsim vermem doğru olmaz ama ısrarla ifade ettim. Biz tam basın toplantısı yapacakken, Sayın Genel Başkan Özgür Özel ayın 19'unda beni arayıp 'Bu kararınızı bir gözden geçirin. Size Yılmaz Bey gibi görev verelim. Danışmanlık yapın, siz iyi bir yerel yöneticisiniz' dedi. Bana 'Bir başka aday olabilir mi?' dedi. Ben de 'Tabii ki olabilir' dedim. Bunun üzerine bana 'O zaman yarın öğlene kadar bu konu üzerine çalışıp sizi tekrar arayalım' dedi. Ben de basın toplantısını ayın 20'sine erteledim. Ertesi gün ayın 20'sinde bana, öğlen saatinde 'Biz bazı şeyleri aşamadık' dedi. Ben de 'Neyi aşamadınız?' diye sorunca bana bir şey söylemedi. Bana en son iletilen konu buydu."