Erdoğan'ın eski metin yazarı sordu “Bir Türk ve Suriyeliyi yan yana koyarsanız hangisini seçersiniz?” Erdoğan'ın eski metin yazarı sordu “Bir Türk ve Suriyeliyi yan yana koyarsanız hangisini seçersiniz?”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Galatasaray ile Fenerbahçe arasında Suudi Arabistan'da oynanması planlanan ancak ertelenen Süper Kupa maçıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, Cumhuriyetimizin 100. yılında kirli pazarlıklarla milletin tertemiz alnına kara bir leke çalınmaya çalışıldığı ifade edilerek, iktidarı sorumlu tutuldu. Ayrıca, iktidarın finansal imkanlar uğruna böyle bir karar aldığı ancak milletin el birliği ile bu oyunu boşa çıkarttığı belirtildi.

CHP, Atatürk'e ve milli değerlere yapılan saygısızlıkları kınayarak, sporcuların ve kulüplerin ahlaki tutumunu takdir ettiklerini vurguladı. Süper Kupa finalinin Riyad'da oynanması kararının yanlış olduğu daha önce defalarca belirtildiği ve bu karardan dönülmesi talep edildiği ifade edildi. Açıklamada, Türkiye'nin en temel değerlerini tartışma ve pazarlık konusu yapan yöneticilerin ahlaki anlayışının yetersiz olduğu ifade edildi. Sonuç olarak, milletin bu oyunu boşa çıkardığı ve sorumluların yanlarına kar kalmayacağı ifade edildi.
 

Editör: Burak Hakkı Polat