Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş’ten davanın savcısının görevden alınmasına tepki Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş’ten davanın savcısının görevden alınmasına tepki

İzmir Çiğli ilçesinde, Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) aday belirleme sürecinde Uygar Yıldırım'ın aday gösterilmesi sonrasında bazı partililerin tepki gösterdiği belirtildi. Cumhuriyet'ten Mehmet İnmez'in haberine göre Çiğli ilçe binası önünde toplanan vatandaşlar, "Ankara sabrımızı taşırma" sloganları atarken, bir partili ise "Burada sadece bir kişinin adına gelenler yok. Biz Çiğli’de ithal aday istemiyoruz. Çiğli CHP’nin kalesi, işçi, emekçinin kenti. Burada çocuk aday istemiyoruz. Burada daha iyi, olgun, belediye tecrübesi olan, vatandaşın, örgütün tanıdığı aday istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Diğer yandan, Dikili'de CHP'nin aday belirleme sürecine de tepkiler geldiği ifade edildi. "Efsane başkan" olarak anılan Osman Özgüven'in CHP'nin Dikili için Adil Kırgöz'ü aday olarak açıklamasına tepki gösterdiği belirtilirken, Konak Belediye Başkan aday adayı Hacer Foggo da "Siz beni sığdıramadınız CHP’ye oysa ben sığınılacak bir liman değil, talana, yoksulluğa karşı mücadele edecek kamusal bir alan için aday oldum. Şimdi yine ülkenin o sokakları beni bekler" dedi.