Cumhur İttifakı'nın Ankara adayı Turgut Altınok'un açıkladığı mal varlığı kamuoyunda geniş yankı uyandırdı. Açıklanan listede Altınok'un mal beyanındaki tarlalardan birinin 4 milyon 943 bin m2 büyüklüğünde olduğu görülürken, tarlanın metrekare olarak Avrupa'daki Monaco ve Vatikan'dan daha büyük olması dikkat çekti. Konuyla ilgili ilk kez konuşan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Görünce Allah Allah dedim. 'Niye söylemiyor acaba' demiştik. Turgut Bey'in mal varlığına bakınca anladık" dedi.

Erdoğan, Özgür Özel’in çağrısına yanıt! Erdoğan, Özgür Özel’in çağrısına yanıt!

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 31 Mart seçimleri öncesi Ankara'daki son duruma ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Özel, "Mansur Başkan, geçen seçimde oy aldığı herkesin oyunu alıyor. AK Parti ve MHP'lilerden ciddi oy akışı var. Mevcut üç belediyemizin dışında Polatlı, Gölbaşı, Mamak, Etimesgut ve Beypazarı'nı alıyoruz. Çeper ilçelerde başa baş yarıştığımız sekiz ilçe var" dedi.

Cumhur İttifakı adayı Turgut Altınok'un mal varlığını görüp görmediği de sorulan Özel, gazeteci İsmail Saymaz'a "Gördüm. Dillere destan. 'Mülk Allah'ındır' diyordu ya. Bugüne kadar Allah biliyordu. Bugünden itibaren biz de biliyoruz. 'Allah Allah' dedim ben görünce. 'Niye söylemiyor acaba' demiştik. Turgut Bey'in mal varlığına bakınca anladık" yanıtını verdi.