CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik ve İstanbul İl Yönetimi, 2024 yerel seçimleri öncesinde Şile'yi ziyaret etti. Çelik, ziyaret kapsamında Şile CHP İlçe Örgütü'nü ziyaret ederek esnaf ve mahalledeki pazarı dolaştı. İlçedeki derneklerle de bir araya gelen Çelik, yerel seçimlerde projelerin konuşulması gerektiğini vurgulayarak, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun sosyal demokrat belediyecilik örneklerini halka anlatacaklarını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Esad’ın görüşecekleri yer belli oldu Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Esad’ın görüşecekleri yer belli oldu

Çelik, yerel seçimlerin önemine dikkat çekerek, İstanbul'un 39 ilçesinde güçlü bir iddiayla 25-30 ilçeyi kazanmayı hedeflediklerini ifade etti. Şile'nin de bu kazanılacak ilçelerden biri olduğunu söyleyen Çelik, 31 Mart 2024 seçimlerinde 25-30 ilçe kazanarak İstanbul'u yeniden almayı amaçladıklarını belirtti. Şile'nin kazanılmasıyla Türkiye'de Cumhuriyeti demokrasiyle taçlandırmanın başlangıcını yapacaklarına inandığını ifade etti.

Editör: Burak Hakkı Polat