Bakan Yerlikaya’dan televizyonlardaki gündüz kuşaklarına eleştiri Bakan Yerlikaya’dan televizyonlardaki gündüz kuşaklarına eleştiri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına tepki için düzenlenen bir mitingde konuştu. Erdoğan, Türkiye'nin terörle mücadelesinde verilen şehitlerle Filistin'de yaşananlar arasında benzerlik kurarak, "Biz Türkiye'nin terörle mücadelesinde verdiği şehitlerin de Filistin'de düşen şehitlerin de orada öldürülen çocukların da katillerinin aynı odaklar olduğunu biliyoruz" dedi.

Bilal Erdoğan, Filistin davasının devam ettiği sürece boykot çağrısını sürdüreceklerini vurgulayarak, "Elimizden geleni yapacağız ki bu sermaye sahipleri ayağını denk alsınlar" dedi. Ayrıca, bu işin ateşkesle bitmeyeceğini ifade ederek, Filistin davasının devam ettiği sürece boykotlarını sürdüreceklerini belirtti.

Erdoğan'ın konuşmasında, Amerika'nın desteklediği "siyonist düzen"e karşı birliklerini sağlama ve pekiştirme sözü verdiği, ayrıca Filistin'in tarihini, değerini öğrenme ve gelecek nesillere aktarma sözü verdiği de ifade edildi.