ABD'de 5 Kasım'da gerçekleşecek olan başkanlık seçimleri öncesinde Joe Biden ve Donald Trump, sınır güvenliği konusundaki politikalarını vurgulamak adına aynı gün ABD-Meksika sınırına giderek seçmenlere mesajlar iletti. Biden, Texas'ın Brownsville bölgesinde sınır muhafız yetkililerinden bilgi alarak ABD-Meksika sınırındaki güvenlik önlemlerini inceledi. Düzensiz göçmenlerin yoğun olarak kullandığı Rio Grande Nehri'nin kenarında incelemelerde bulunan Biden, sınır güvenliğini artırmak adına çaba göstereceklerini ifade etti. "Amerikan halkının burada neyi tamamlamaya çalıştığımızı bilmesini istiyorum. (Sınır güvenliği konusunda) Bunu yapmamayı tolere edemeyiz." dedi.

İran'dan bir tehdit daha: İsrail'in misilleme yapması durumunda... İran'dan bir tehdit daha: İsrail'in misilleme yapması durumunda...

Öte yandan, sınırın başka bir noktasında bulunan Trump ise Texas Valisi Greg Abbott ile bir araya gelerek düzensiz göçmenlerin ABD'ye kolaylıkla girebildiğini savundu. "Bu Joe Biden'ın neden olduğu bir işgal." yorumunu yapan Trump, sınırların güvenli hale getirilmesi gerektiğini vurguladı. Texas'ın Eagle Pass kentindeki temasları sırasında, "Bu savaş gibi bir şey." ifadesini kullanan Trump, Biden yönetiminin politikalarını eleştirdi. Cumhuriyetçi kampanya ekibi ise Biden'ın ziyaretini, daha önceden duyurulan Trump'ın ziyaretiyle aynı güne denk getirilmesini "samimiyetsiz girişim" olarak nitelendirdi.