Beşiktaş ile sözleşmesi bir ay sonra bitecek olan Rachid Ghezzal'ın, siyah beyazlı takımın gelecek sezonki kadro planlamasında yer almadığı ileri sürüldü.

Kiralık gidenler de döndüğünde yabancı sayısı 19’a ulaşacak Beşiktaş'ın yeni sezonda uygulanacak kural gereği bu sayıyı 12’ye indirmesi, başka bir deyişle en az 7 isimle yollarını ayırması gerekiyor.

Joshua King'ten veda! Joshua King'ten veda!

Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre; bu isimlerin başında da 2020-21’de kiralık olarak geldikten sonra 3 milyon Euro’ya Leicester City’den bonservisi alınan Rachid Ghezzal var. Beşiktaş'ın 2021-22 sezonu öncesi 3+1 yıllık sözleşme imzaladığı Ghezzal’ın bonservisinin alınmasının ardından şanssızlıklar bir türlü yakasını bırakmadı.  Bu sezon dahil yaşadığı sakatlıklar nedeniyle uzun zaman takımdan uzak kalmak zorunda kalan Cezayirli yıldız 60 maçta takımını yalnız bıraktı. 

Öyle ki 32 yaşındaki futbolcu kiralık geldiği ilk sezondaki performansına sonraki 3 sezonun toplamında ancak yaklaşabildi. Kartal'ın hem ligde hem de Türkiye Kupası’nda zafere ulaştığı 2020-21’de Ghezzal 35 resmi maçta 8 gol, 18 asistle 26 gole direkt katkı verdi. Ancak sonraki 3 sezonda 86 karşılaşmada ancak 8 gol, 15 asiste ulaşabildi.

2 milyon 250 bin Euro ile takımın en yüksek maaş alan oyuncuları arasında yer alan Ghezzal şu ana kadar devam etmesine dair bir temas olmadığını belirtirken “Beşiktaş’ı sevdim kalmak isterdim. Ama yeni dönemde yeni sistem olacağını belirttiler. Saygı duyuyorum” yorumunu yaptı.