TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Yasanın verdiği yetkiyle son seçimim" açıklamasına ilişkin dikkat çeken bir değerlendirmede bulundu. Bozdağ, sosyal medya platformu X üzerinden gece yaptığı açıklamada, "Bu seçim, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın da ifade ettiği gibi son seçimidir. Zira Anayasaya göre, 'Cumhurbaşkanının görev süresi beş yıldır. Bir kimse en fazla iki defa Cumhurbaşkanı seçilebilir.'" ifadelerini paylaştı.

Bozdağ, açıklamasının devamında şunları belirtti: "Ancak yine Anayasa'ya göre, 'Cumhurbaşkanının ikinci döneminde Meclis tarafından seçimlerin yenilenmesine karar verilmesi halinde, Cumhurbaşkanı bir defa daha aday olabilir.' (Anayasa,116/3) Anayasa'nın bu hükmüne göre TBMM tarafından seçimlerin yenilenmesine karar verilmesi halinde, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın üçüncü defa Cumhurbaşkanı adayı olması anayasal hakkıdır."

"Yarınlar ne getirir, bilinmez. Belki de vakti gelince TBMM seçimlerin yenilenmesi kararı alarak, Cumhurbaşkanımıza yeniden adaylık yolunu açabilir. Yarın ola, hayr ola. Görelim Mevla neyler, neylerse güzel eyler…" diyen Bozdağ, Erdoğan'ın tekrar adaylık yolunu açabileceğine işaret etti.

Özel'den Erdoğan'ın, "Yerel seçimleri Cumhur İttfakı kazandı" sözlerine yanıt Özel'den Erdoğan'ın, "Yerel seçimleri Cumhur İttfakı kazandı" sözlerine yanıt