İzmir'in Güzelbahçe ilçesinde taksici Oğuz Erge'nin "üşümesin" diyerek aracına aldığı D.A. tarafından öldürülmesi olayı, siyasi bir tartışmaya dönüştü. Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, katil zanlısının idam edilmesi gerektiğini belirtti.

Destici'nin açıklamasında, "Bu hadise de göstermiştir ki, belli suçlar için idam cezası mutlaka olmalıdır. Ekmek parası kazanmak için çalışırken terör örgütü sempatizanı bir şahıs tarafından canice katledilen Oğuz Erge kardeşimize Yüce Allah'tan rahmet ve yakınlarına sabrı cemil niyaz ediyorum. Bu cinayet toplumumuzu derinden yaralamıştır." ifadeleri yer aldı.

FETÖ’cülere 16 ilde 50’den fazla gözaltı! FETÖ’cülere 16 ilde 50’den fazla gözaltı!

Ayrıca, BBP lideri tarafından yapılan açıklamada, idam cezasının sadece belirli suçlar için talep edildiği vurgulandı. Destici, "Biz sadece dün yaşanan menfur olaydaki gibi gözünü kırpmadan vatandaşlarımızın canına kast eden katiller için, kurşunu sıkarak veya bombayı patlatarak askerimizi, polisimizi ve vatandaşlarımızı şehit eden teröristler için, kadınlarımızı, kızlarımızı ve çocuklarımızı kaçırıp onlara tecavüz edip öldüren cani sapıklar için idam cezasının yasalarımızda yer almasını istiyoruz." dedi.

Editör: Burak Hakkı Polat