Balıkesir'in Havran ilçesine bağlı Dereören ve Eymür Mahallesi'nde, 2019 yerel seçimlerinden sonra belediye meclisi kararıyla satılan 200 dönümlük mera arazisi, İYİ Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez'in ziyareti sırasında dikkat çeken bir skandalı gün yüzüne çıkardı. Çömez, ziyaretinde Türkçe bilmeyen bir bekçi ile Arapça konuşarak, araziyi satın alanların Mısırlı olduğunu öğrendi. Çömez'i AKP'li bir milletvekili sanan bekçi, araziyi satın almalarını sağlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve AKP'ye minnettar olduklarını ifade etti.

AKP'li vekil eleştirilere sebep olan yarım milyonluk saatliyle ilgili konuştu AKP'li vekil eleştirilere sebep olan yarım milyonluk saatliyle ilgili konuştu

Telefon görüşmesi sırasında, bekçinin bir arkadaşı da Erdoğan'a teşekkür ederek bir "yol yapılmasını" talep etti. Bu skandal durumu öğrenen Çömez, yaşananlara sert tepki gösterdi ve "Kaz Dağları’nın eteklerindeki bu arazi Mısırlılara peşkeş çekildi. Köylü kan ağlarken, hayvanlarını otlattıkları alanlar Araplara satılırken Araplar da Tayyip Erdoğan’a 'Allah razı olsun' diye dua ediyor. Ağlanacak halimize gülüyoruz. Bunların tek tek hesabını soracağız" dedi.