İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, televizyonların gündüz kuşaklarında şiddet, cinayet gibi pek çok hassas konuyu ele alan programlardan hoşlanmadığını belirterek, “Bu yayınlarda etik değerlerden sapmalar var” dedi. Yerlikaya, “Suçu aydınlatmak İçişleri Bakanlığı’nın işi. Adaletin tecelli etmesi Adalet Bakanlığı’nın işi” dedi.

Yerlikaya, bakanlıktaki Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi'nde (GAMER) gerçekleştirilen "Ankara 365 Medya Buluşmaları" toplantısında, basın kuruluşlarının Ankara temsilcileriyle bir araya geldi.

Motokurye Ata Emre Akman cinayeti davasında karar Motokurye Ata Emre Akman cinayeti davasında karar

Sözcü’den Saygı Öztürk’ün aktardığına göre, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bazı televizyonların gündüz kuşağındaki programların sorulması üzerine, “Hiç kusura bakmasınlar o yayınlardan hoşlanmıyorum” dedi.

Yerlikaya, “Bu yayınlarda etik değerlerden sapmalar var. Bazı şeylerin herkesin ortasında konuşmamızın ne anlamı var yani. Bunun Basın-yayın özgürlüğüyle ne alakası var. Suçu aydınlatmak İçişleri Bakanlığı’nın işi. Adaletin tecelli etmesi Adalet Bakanlığı’nın işi. Bizim adımıza kararları mahkemelerimiz veriyor. TV’lerdeki o tür yayınları ben kabul etmiyorum, onlar, değer sapması” ifadelerini kullandı.

Editör: Burak Hakkı Polat