Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler yeni yıla ilişkin yeni bir mesaj yayınladı. Bakan Güler, yeni yıl mesajında, "Kim destek verirse versin, eli kanlı teröristler bu coğrafyadan yok olup gidinceye kadar operasyonlarımız; artan bir etki, yoğun bir baskı ve taarruzi bir anlayışla devam edecek" ifadelerini kullandı. Bakan Güler, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin 2023 yılını üstün bir gayret ve özveriyle tamamladığını belirterek, 2024 yılında da devletin bekası, ülkenin güvenliği için çalışmaların kararlılıkla sürdürüleceğini vurguladı. Güler, terörle mücadelede elde edilen başarıları ve hudut güvenliğinin sağlanmasına yönelik çalışmaları dile getirerek, şehitleri rahmet ve minnetle andı.

Ayrıca, Türkiye'nin bölgesindeki ve dünyadaki gelişmelere etkin bir şekilde müdahale ettiğini ve uluslararası barışa katkı sağladığını belirtti. Güler, yeni yılda da Türk Silahlı Kuvvetleri'nin daha da güçleneceğini ve yerli savunma sanayisinin ilerlemesinin devam edeceğini ifade etti.

Erdoğan'dan kurmaylarına "sokak köpekleri" ile ilgili talimat Erdoğan'dan kurmaylarına "sokak köpekleri" ile ilgili talimat