Sinan Ateş cinayeti davasında 10 tutuklu tahliye edildi. Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş, tahliyelere ateş püskürdü.

Sözcü’den Ali Özgür İnan’ın aktardığına göre Ayşe Ateş, mahkeme sonrasında şu açıklamayı yaptı.

"KARAR HUKUKİ OLARAK EKSİKTİR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Suriye’de barış açıklaması Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Suriye’de barış açıklaması

19 Temmuz 2024 tarihine ertelenen duruşma sonrası açıklama yapan Ayşe Ateş ise karar oldukça öfkeliydi. Duruşma için Kumpas Tiyatrosu ifadesini kullanan Ayşe Ateş şunları söyledi:

"Burada dudağımdan dökülecek her sözün adalet dilenen her kes adına adına kayda geçmesini istiyorum.

Sincan yerleşkesinde 5 gün boyunca sanıkların siyasi bir cinayeti alacak verecek anlaşmazlığına indirgeme kumpas tiyatrosu bugün sona erdi.

Kapsadığı şüpheliler ve şüpheliler arasında bağlar ve deliler bakımından bütünüyle ilişkili olmasına rağmen iki dosya var. Bu yüzden Sincan'da yapılan bu yargılamaya eksik iddianameli yarım yargılama diyoruz.

Alınan her kararı hukuki olarak eksik bulduğumuzu halkımıza beyan ediyoruz.

"ÇİZDİĞİNİZ O ÇERÇEVEYİ PARAMPARÇA EDECEĞİM"

Dosyaya bakan savcılar hakkında FETÖ'cü oldukları gerekçesiyle HSK'ya suç duyurusunda bulunuldu. Bunu en büyük dayanağı da torbacı dedikleri sanıkların beyanlarıydı. Düne kadar eksik iddianameyi beğenip bize nispet yapanlar bunu beğenmez oldu.

Bu olayı FETÖ yaptı diyerek kapatmak istiyorlar. Tezgahı açmışlar. Aksi beyanlarınızı FETÖ'yü, FETÖ'cüleri savunmak olarak pazarlıyorlar.

Aslında diyorlar ki 'Biz ne diyorsak onu kabul edecek, çizdiğimiz çerçevenin dışına çıkmayacaksınız. çıkarsan seni mahvederiz.'

Çıktım, çıkıyorum, çıkacağım herkes bunu böyle bilsin çizdiğiniz o çerçeveyi de paramparça edip ayaklarınızın altına atacağım." 

Editör: Haber Merkezi