Tenerife Adası'nda tatil yapan 19 yaşındaki Jay Slater, Tenerife'de sadece altı ay içinde kaybolan 11. kişi oldu.

Üç hafta önce, 19 yaşındaki Jay Slater,Tenerife'de yaptığı tatil sırasında kayboldu. Genç adam 17 Haziran sabahından beri görülmedi ve gizemli bir şekilde ortadan kaybolması büyük ilgi gördü.

Polis ve dağ kurtarma ekipleri, köpekler, insansız hava araçları ve bir helikopter kullanarak onu aramak için 13 gün boyunca uğraştı.

En son telefonunun sinyal verdiği Masca Vadisi'nde arama çalışmaları 30 Haziran'da sonlandırıldı.

6 AYDA KAYBOLAN 11. KİŞİ

Trajik kayboluşu, internet dedektiflerinin acımasız komplo teorilerine konu oldu ve Tenerife'de yaşayan ailesi bu teorileri kınadı.

Jay'e üç hafta önce ne olduğu hala bir sır. Ancak ailesi olayın "endişe verici bir yönü" olduğuna inanıyor ve onun vakası adanın gece hayatının karanlık tarafını vurguluyor.

Jay, yıllar içinde Tenerife'de ortadan kaybolan turistlerin uzun listesine katıldı. Genç adam, Tenerife'de sadece altı ay içinde kaybolan 11. kişi oldu. Diğer vakalar neredeyse 40 yıl sonra bile hala çözülemedi...

27 yaşındaki Mariel González Gutiérrez isimli Meksikalı anne ve iki yaşındaki Sebastian Cobos Gonzalez isimli oğlunun 21 Mart'ta Santa Cruz de Tenerife'de kaybolduğu bildirilmişti.

Çekya'dan, Rus Büyükelçi hamlesi! Çekya'dan, Rus Büyükelçi hamlesi!

İspanyol El Espanol gazetesi, Sebastian'ın anne ve babasının daha önce "ortak velayet" konusunda anlaşmaya varmaları üzerine, bir hakimin Sebastian'ın pasaportunun geri alınmasına karar verdiğini bildirdi.

Editör: Haber Merkezi