TV100 yazarı Erdoğan Aktaş, bugünkü yazısında, Atatürk'e hakaret eden eski Refah Partisi Milletvekili Şevki Yılmaz'ın, kendisine 30 yıl önce rüşvet teklif ettiğini belirtti. Aktaş, yazısında, Şevki Yılmaz'ın geçmişte Atatürk'e hakaret içeren bir olayı anımsatarak, bu kişinin ahlaki çerçeveden uzak tavırlar sergilediğini ifade etti.

Oğlu ve karısı birlikte kaçmıştı: Aile Bakanlığı’ndan önemli açıklama Oğlu ve karısı birlikte kaçmıştı: Aile Bakanlığı’ndan önemli açıklama

Aktaş, yazısında 90'lı yıllara dayanan bir anıyı paylaştı. Şevki Yılmaz'ın Rize Belediye Başkan adayı olduğu dönemde bir röportaj gerçekleştirdiklerini anlatan Aktaş, röportaj esnasında Yılmaz'ın Atatürk'e hakaret içeren sözler sarf ettiğini ve ardından kendisine rüşvet teklif ettiğini aktardı.

Yazının devamında Aktaş, Yılmaz'ın "Reklam ücreti olarak düşünün" dediğini belirtti ve olayın şahitleriyle birlikte röportajı tamamlayarak olayı haberleştirdiklerini ifade etti.

Son olarak, Aktaş yazısında, Yılmaz'ın geçmişte Kabe'de Atatürk'e hakaret ettiğini hatırlatarak, şimdi de Atatürk'e hakaret içeren sözleriyle gündemde olduğunu vurguladı.