Ankara'da simit fiyatlarına yapılan yüzde 50'lik zam, 10 TL olan fiyatı 15 TL'ye çıkardı. Ankara Simitçiler Odası Başkanı Savaş Delibaş, zammın zorunlu olduğunu belirterek, özellikle dar gelirli kesimden özür diledi.

Yüzde 50'lik zamın 27 Ocak itibariyle geçerli olacağını bildiren Başkan Delibaş, "Zorunlu bir zam oldu. Herkesten özür diliyorum. Özür dilemesi gerekenler de lütfen çıkıp özür dilesinler" dedi.

Şehidin var Türkiyem! Şehidin var Türkiyem!

Ankara'da simit fiyatları en son 31 Temmuz'da zamlanarak 10 TL olmuştu. Başkent'te simit, yeni zammın ardından 15 TL'den satışa sunulacak. Konuyla ilgili açıklama yapan Savaş Delibaş, ham madde, kira ve zamların üst üste gelmesinden kaynaklanan zorunlu bir zam kararı aldıklarını ifade etti. Delibaş, "Alım gücünün çok düşük olduğu şu zamanlarda 15 TL, esnafın derdine de derman olmuyor ama maalesef bu zammı yapmak zorunda kaldık. Özellikle emekli, öğrenci kesiminden dar gelirli hemşehrilerimizden özür diliyoruz, bu zammı yapmak zorunda kaldık" şeklinde konuştu.

Başkan Delibaş, susam, un, doğal gaz ve işçi giderlerindeki yüksek artışların zorunlu bir zam kararı almasına neden olduğunu belirtti. "Herkesten özür diliyorum. Yalnız sadece özür dilemesi gereken bizler değiliz, özür dilemesi gerekenler de lütfen çıkıp özür dilesinler" diyerek sözlerini tamamladı.

Editör: Burak Hakkı Polat