Trump: Siyasi bir muhalifim Trump: Siyasi bir muhalifim

ABD medyası tarafından yürütülen ve cuma günü açıklanan ankete bin 163 kişi katıldı. Ankette, "Sizce Amerikan rüyası - çok çalışıp, güzel bir hayat kurma durumu- hala geçerli mi?" sorusu yer aldı. Şıklarda ise 'hala geçerli, geçerliliğini yitirdi ve hiç var olmadı' şıkları konuldu.

Anket sonuçlarına göre Amerikalıların sadece yaklaşık 3'te 1'i, yani yüzde 36'lık bir kısmı ABD'de çok çalışıp çabalarsa iyi bir hayat yaşayabileceğini düşünüyor. 'Amerikan hayali'nin artık var olmadığı' düşünenlerin sayısı ise yüzde 45 iken, bunun tamamen yalandan ibaret olduğunu ve hiç var olmadığı söyleyenlerin oranı ise yüzde 18 olarak aktarılıyor.

Aynı anketin geçen sene yapılan sonuçlarında ise 'Amerikan hayali'ne inananların sayısı yüzde 68'e kadar çıkmıştı. Özellikle ABD'li kadınların sadece yüzde 28'inin 'çalışıp mutlu yaşama ulaşma' düşüncesi bulunurken, erkeklerin ise yüzde 46'sı Amerikan rüyasının hala gerçekleşebileceği yönünde cevap verdiği belirtiliyor. Yaşlı ve emekliler ankette ülkedeki durumdan en umutlu kişiler olarak yüzde 48 oranıyla, çalışılırsa iyi yaşanabileceğini düşüncesinde. (Sputnik)