Merhum Ali Metin Tokdemir, ölümünün 28. yıl dönümünde saygı ve özlemle anıldı. Ülkü Ocakları'nın eski Genel Başkanlarından biri olan Tokdemir, 8 Aralık 1995'te Maçka Başarköy yakınlarında yaşadığı talihsiz bir trafik kazası sonucu yaşamını yitirmişti.

Ali Metin Tokdemir kimdir?

1959 Gümüşhane Kelkit doğumlu olan Ali Metin Tokdemir ilk ve orta öğrenimini yurdun değişik bölgelerinde tamamladı. Yüksek tahsilini Eskişehir İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünde bitiren Tokdemir, bu tarihten itibaren sırasıyla Ülkü Ocakları, Ülkücü Gençlik Derneği ve Ülkü Yolu Derneklerinde yöneticilik yaptı. 1980 sonrası ise Eskişehir Ülkü Ocakları Başkanlığı ve Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcılığı, daha sonra ise Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı görevlerinde bulundu.  1995 yılında Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı görevini yürütürken MHP’den milletvekili adayı oldu.

Ali Metin Tokdemir, milletvekili olarak aziz Türk milletine hizmet etmeye karar verdikten kısa süre sonra, Maçka Başarköy yakınlarında geçirdiği elim bir trafik kazası sonucu yaralı olarak Trabzon Numune Hastanesine sevk edildi. Burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Tokdemir 8 Aralık 1995 tarihinde Cuma günü saat 15.15 sularında Hakk’ın rahmetine kavuştu. Kabri Kelkit İlçe Mezarlığı’ndadır.

Büyük kuvvacı Papa Eftim'in 56. ölüm yıldönümü Büyük kuvvacı Papa Eftim'in 56. ölüm yıldönümü

Yeni Dünya Düzeni ve Türkiye, Batılılaşma Çabaları ve Günümüz adlı iki eseri vardır.