CHP ve İYİ Parti arasında atışma! "Derdimiz skor yapmak değil" CHP ve İYİ Parti arasında atışma! "Derdimiz skor yapmak değil"

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır konuyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Başarır açıklamasında, "Bu kadar muğlak bir durumda meclisini de 'terör örgütüyle iltisaklı ve suçlu' ilan ediyorsun, oradan birini seçme hakkını bile vermiyorsun. Bir parça demokrasiyle yönetilen ülkelerde kayyum faşizmdir."

Ankara, İstanbul ve Balıkesir'deki eski belediye başkanları için de yorumda bulunan Başarır, "Herkes biliyor ki o belediye başkanlarının 'FETÖ'yle ilişkisi vardı. Ve artık gruplarının da midesi kaldırmıyordu. İstifa ettirdiler. Sana böyle bir demokrasi, başka parti olunca böyle bir demokrasi. Niye onlara kayyum atanmadı. Melih Gökçek'in yerine neden kayyum atamadınız? FETÖ'nün olimpiyatlarının bangır bangır çağrısını yapıyordu. Samanyolu TV'ye Zaman gazetesine 15 Temmuz'dan sonra para yatırıyordu. İşte bunun adı bir demokrasi falan değil. Bunun adı darbe." ifadelerini kullandı.