AK Parti eski MKYK üyesi Metin Külünk, Fatih Altaylı’nın konuğu olarak katıldığı programda Altaylı’ya dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Külünk'ten çarpıcı bir iddia geldi.

Külünk, partiden bazı isimlerin yerel seçimlerde kendi istedikleri isimleri aday çıkarmak için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önüne sahte anketler götürüldüğüne dikkat çekti.

"BAS BAS BAĞIRDIM"

"Olcay Kılavuz’un Bahçeli’nin danışmanlığı görevine son verildi" "Olcay Kılavuz’un Bahçeli’nin danışmanlığı görevine son verildi"

Külünk, yaptığı açıklamada, “Bas bas bağırdım sahte anketler götürmeyin sayın cumhurbaşkanımızın önüne. Kendi istedikleri adayları adaylaştırabilmek için Ankara’daki hangi anket şirketleriyse cumhurbaşkanımızın önüne sahte anketler götürdüler. Ben bazı illeri biliyorum söylemeyeyim” ifadelerini kullandı.

“SOKAKLA İNATLAŞILMAZ”

Külünk, 15 Temmuz’dan sonra parti içindeki siyasetçilerin ‘bu millet bize mecbur’ anlayışının ortaya çıktığını söyledi.

“Cumhurbaşkanımıza 2019’da ifade ettim sokakla inatlaşılmaz” diyen Külünk şunları söyledi:

“Sebebi şu, ben yaptım oldu. Merkezden aday göstereceğim. Ya da her şekilde her iktidar kendi statükosunu üretir. Bu Cumhuriyet Halk Partisi’nin gaziden sonraki iktidarında da oldu. Merhum Süleyman Bey’in iktidar döneminde de oldu. Parti bu kadar güçlü bir hareket olarak oluşan statükonun Sayın Cumhurbaşkanımızı sınırlandırması çok uzun sürdü. Bunun sebebi de Sayın Erdoğan’ın liderlik gücü ve çok güçlü taşıyıcı gücü buna engel oldu. 15 Temmuz’dan sonra bizim arkadaşlarımızda çok büyük bir anlatış ortaya çıktı ‘Bu millet bize mecbur’ hayır ne devlet iktidarlara mecburdur, ne de millet iktidarlara mecburdur.”