Ankara Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Nihat Yalçın, büyükşehir meclisinde yaptığı açıklamada, "Belediye Spor Kulübü yönetiminin bu karardan dolayı geri adım atmasını istiyoruz. Bu adımdan geri atmazlarsa da bizler kardeşimize sahip çıkacağız. Bu kardeşimiz dünya şampiyonalarında nice bilekler bükecektir, biz onu sahipsiz bırakmayacağız." ifadelerini kullandı.

Şampiyonluk Sonrası Ziyaret ve Tepkiler

Sude Nur Çakır, Avrupa Kadınlar Bilek Güreşi Şampiyonası'nda sol ve sağ kolda birinci olarak Türkiye'yi gururla temsil etmişti. Şampiyonluk sonrası AK Partili siyasetçilerin tebriklerini kabul etmesi üzerine Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin bu kararı aldığı öğrenildi. Çakır, müsabakalarda sergilediği duruş, milli tavır ve kendinden emin karakteri ile dikkat çekmişti.

Jandarma Teşkilatı 185 yaşında Jandarma Teşkilatı 185 yaşında

AK Parti İl Başkanını Ziyaret Etmişti

Milli sporcu Sude Nur Çakır, ailesi ile birlikte AK Parti İl Başkanı Hakan Han Özcan'ı ziyaret etmişti. Bu ziyaretin ardından ABB'nin sözleşmeyi feshetmesi kamuoyunda tartışmalara neden oldu.

ABB AK Parti Grup Başkanvekili Nihat Yalçın'ın Açıklamaları

Nihat Yalçın, ABB Meclis toplantısında şu açıklamaları yaptı: "Öncelikle 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum. Değerli arkadaşlar, bugün gündemde olan konu ile ilgili ABB Spor Kulübü sporcusu, milli sporcumuz ve Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonu Sude Nur Çakır kardeşimizin kendisi, müsabakalarını izlediyseniz, oradaki tavrı asil ve milli bir duruşu ile örnek bir kardeşimizdir. Avrupa bilek güreşi şampiyonu olmuş bir kardeşimizdir. Şampiyona sonrasında AK Parti İl Başkanlığımız Gençlik Kolları Başkanımız ve sonra İl Başkanımız Hakan Han Özcan ile görüşerek tebriklerini kabul etmiştir. Bunun neticesinde spor kulübünden hiçbir açıklama yapılmadan, belediye spor kulübü tek taraflı olarak milli sporcumuzun sözleşmesini feshetmiştir. Bu durumun 19 Mayıs'ı yaşadığımız bu günlerde doğru bir tavır ve tutum olmadığını milletimizle paylaşmak istiyorum."

Yalçın'ın Eleştirileri ve Talepleri

Yalçın, "Belediye Spor Kulübü yönetiminin bu karardan dolayı geri adım atmasını istiyoruz. Bu adımdan geri atmazlarsa da bizler kardeşimize sahip çıkacağız. Bu kardeşimiz dünya şampiyonalarında nice bilekler bükecektir, biz onu sahipsiz bırakmayacağız." diyerek ABB yönetimine çağrıda bulundu.

Sude Nur Çakır'ın Şimdi Ne Yapacak?

Olayın yankıları sürerken, Sude Nur Çakır’ın kariyerine nasıl devam edeceği merak konusu oldu. Spor camiası ve kamuoyu, Çakır’ın gelecekteki başarılarını yakından takip edecek.