AKP İstanbul Kadın Kolları İl Başkan Yardımcısı Fatma Sevim Baltacı, dün akşam saatlerinde AKP İstanbul İl Binası önünde meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybetti. İl binasına gitmek üzere karşıya geçmeye çalışırken bir otomobilin çarpması sonucu ağır yaralanan Baltacı, olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından ilk müdahaleleri yapılarak Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi’ne kaldırıldı. Ancak, tüm müdahalelere rağmen Baltacı kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

Olay sonrasında, Baltacı'ya çarpan otomobilin sürücüsü gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü. Kazaya ilişkin soruşturma ise devam ediyor.

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "İstanbul İl Kadın Kolları başkan yardımcımız Fatma Sevim Baltacı’yı geçirdiği elim trafik kazası sonucu kaybettik. Değerli yol arkadaşımızın vefatından dolayı çok üzgünüz. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Teşkilatımızın ve ailesinin başı sağolsun." ifadelerini kullandı.

Polatların MASAK raporunun detayları… Polatların MASAK raporunun detayları…

Ayrıca, AKP İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da sosyal medya üzerinden yaptıkları paylaşımlarla Baltacı'nın kaybına ilişkin başsağlığı mesajları paylaştılar. Kabaktepe, acılarının tarifsiz olduğunu belirtirken, Bakan Koca ise tüm çabalara rağmen Baltacı'nın aramızdan ayrıldığını ifade etti ve kendisine Allah'tan rahmet diledi.

Editör: Burak Hakkı Polat