İçişleri Bakanlığından "trafik tedbirleri" İçişleri Bakanlığından "trafik tedbirleri"

31 Mart seçimlerinin sonrasında, akaryakıt fiyatlarının artarak üç haneli rakamlara çıkacağı gerekçesiyle akaryakıt istasyonlarının dağıtım şirketlerinden yeni tabela talebinde bulunduğu iddiaları gündeme bomba gibi düştü. Ancak, İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından yapılan açıklama, bu iddiaların doğru olmadığını ortaya koydu.

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nin X hesabından yapılan açıklamada, "Bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan, 'Akaryakıt dağıtım şirketleri, bayilerinden yıl sonuna kadar fiyat tabelalarını 3 haneli olacak şekilde yenilemelerini istedi.' iddiası doğru değildir. Yapılan araştırmalar sonucunda, akaryakıt dağıtım şirketlerinin iddia edildiği gibi bir talepte bulunmadığı tespit edilmiştir." denildi.

Açıklamada, akaryakıt dağıtım şirketlerinin, fiyatların üç haneli rakamlara çıkacağına dair bir öngörüsünün veya tahmininin bulunmadığına dikkat çekildi. Ayrıca, seçim öncesinde kamuoyunu manipüle etmek amacıyla kasıtlı bir şekilde üretilen dezenformasyonlara karşı dikkatli olunması gerektiği vurgulandı.