Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında Erdoğan'ın sözlerine yer vererek, "Ali Koç bu uyarı senin için" dedi.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un ısrarları nedeniyle maçın ertelendiğini öne süren Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, bugünkü yazısında da Koç'u hedef aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dünkü konuşmasında kullandığı sözleri alıntılayan Selvi'nin yazısında ilgili bölüm şöyle:

Abdülhamid'in torunlarından Atatürk ve Cumhuriyet açıklaması Abdülhamid'in torunlarından Atatürk ve Cumhuriyet açıklaması

"Suudi Arabistan’da oynanacak olan Süper Kupa maçında Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un, Atatürk tişörtleriyle maça çıkma ısrarı üzerine maç ertelenmişti. Bunun üzerine Özgür Özel ve Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı suçlamışlardı. Erdoğan yerel seçim öncesinde provokasyon uyarısı yaptı. Hep diyorum ya seçim sürecine girildi, operasyonlar başladı. Erdoğan, 'Her karışı terle ve kanla sulanmış vatan toprakları üzerinde ameliyat yapmaya kalkanlara meydanın boş olmadığını, milletimizin istiklaline ve istikbaline sıkı sıkıya sarıldığını göstermek boynumuzun borcudur. Riyad’dan size ekmek çıkmaz. Tişörtleri farklı bir şekilde boyamak, size bir şey kazandırmaz' diye uyardı. Ali Koç bu uyarı senin için."