İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Türkiye genelinde 81 ilde 4 gün boyunca gerçekleştirilen Çember-17 operasyonlarında çeşitli suçlardan aranan 2 bin 756 kişinin yakalandığını açıkladı.

Operasyonlar, il jandarma komutanlıkları, il emniyet müdürlükleri ve Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından gerçekleştirildi. Yapılan yol aramaları, ev ve iş yerleri baskınları ile kimlik kontrolleri sonucunda, arama kaydı bulunan 2 bin 756 firari yakalandı. Yakalananların 2 bin 736'sının 5 yıla kadar, 14'ünün 5 ile 10 yıl arası ve 6'sının 10 yılı aşkın süredir arandığı belirlendi. Bu kişilerden 456'sının hırsızlık, 398'inin narkotik, 316'sının kaçakçılık ve organize suçlar, 228'inin dolandırıcılık, 96'sının yağma, 75'inin cinsel suçlar, 30'unun cinayet, 19'unun terör ve 1138'inin diğer suçlardan arandıkları tespit edildi.

AKP'li başkanı ziyaret eden milli sporcunun sözleşmesi feshedildi AKP'li başkanı ziyaret eden milli sporcunun sözleşmesi feshedildi

Yerlikaya, operasyonlara ilişkin yaptığı açıklamada, "Firari suçlularla mücadelemiz bayram tatilinde de devam ediyor. Aziz milletimizin bilmesini isterim ki firari suçluların sokaklarımızda gezmelerine asla izin vermeyeceğiz. Ailelerimizin huzurunu kaçırmalarına müsaade etmedik, etmeyeceğiz. Operasyonları yöneten valilerimizi, kaymakamlarımızı, il jandarma komutanlarımızı, il emniyet müdürlerimizi, sahil güvenliğimizi ve operasyonlara katılan polislerimizi, jandarmalarımızı tebrik ediyorum. Milletimizin duası sizinle" dedi.