Zaman…

 3 Temmuz 2011, Fenerbahçe hedef alınarak Türk Sporuna yapılan darbenin tarihidir. Ve aradan geçen Zaman Aziz Yıldırım’ı haklı çıkarmıştır. Aziz Yıldırım 14 Şubat 2012’ de ki dava da “Ne şikesi kardeşim, Memleket elden gidiyor.” Dediğinde onu anlamayanlar bugün haklılığı ve dik duruşu karşısında saygıyla eğiliyor.

Sözde şike davası 3 Temmuz 2011 günü birilerinin o günlerde özel araçlarını tahsis edip bugün hain ilan ettiği ve kırmızı bültenle aranan Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz tarafından başlatılmıştır. Daha sonra yine Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk’ in devraldığı sözde şike davası 9 Ekim 2015 günü, Yeniden yargılanma sonucunda başta Aziz Yıldırım olmak üzere bütün sanıkların beraat etmesiyle resmen bitmiştir.

Aziz Yıldırım, İlhan Ekşioğlu, Şekip Mostoroğlu, Cemil Turan, Mecnun Odyakmaz, Bülent Uygun ve Tayfur Havutçu’ nun da bulunduğu 50 kişi ve Fenerbahçe Spor Kulübünün 30 milyona yakın taraftarı mağdur edilmiştir.

3 Temmuz darbesinde doğrudan veya dolaylı olarak pay sahibi olanların, bu darbeye sessiz kalıp göz yumanların (spor ve siyaset dünyasından olması fark etmezsizin) bugün esamesi dahi okunmuyor ve halleri ortada.

Zekeriya Öz, Kaçak

Mehmet Berk, Balıkesir de düz savcı

Lütfi Arıboğan, Piyasa da yok

Mehmet Helvacı, Piyasa da yok

Mehmet Ali Aydınlar, Fenerbahçe Başkanlığına aday oldu ve hezimet yaşadı (ben en masum insan olduğunu düşünüyorum ya da düşünmek istiyorum.

Trabzonspor, O günden sonra iflah olmadı. Bırakın Şampiyonluğa oynamayı artık düşmeme mücadelesi veren bir takım haline geldi bugün itibariyle düşme hattının 7 puan üstünde ve 14. Sırada.

İbrahim Hacıosmanoğlu, Fenerbahçe’ den hesap soracağım diyerek Başkan seçildi, başkanlığı boyunca nefret tohumları ekti ve Trabzonspor’a büyük zararlar vererek başkanlıktan gitti.

Faruk Nafiz Özak, Siyaset arenasından silindi.

Erdoğan Bayraktar, Siyaset arenasından silindi.

Suat Kılıç, Siyaset arenasından silindi.

Ünal Aysal, Anlık başarılar için Galatasaray’ ın geleceğini kararttı ve çekti gitti.

Mehmet Baransu, Hapis.

Rasim Ozan Kütahyalı, Utanmadan halen televizyonlara çıkıyor.

Micheal Pilatini, Futboldan MEN edildi.

Ve bugün, 3 Temmuz darbesinin planlandığı ve organize edildiği, 3 Temmuz sonrasında en ağır manşetleri atarak Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım’ ı suçlayan Zaman Gazetesine kayyum atanarak el konuldu.

Şimdi yapılması gereken bu darbeye ortaklık eden, doğrudan ve dolaylı olarak hizmet eden herkesin cezasını çekmesidir. “Zaman” Aziz Yıldırım’ ı haklı çıkarmıştır. Bu süreçte hem Fenerbahçe Başkanı hem de Fenerbahçe camiasının dik duruşu bir kez daha Rahmetli İslam Çupi’ nin o meşhur sözünü ve bu sözün ne kadar doğru olduğunu ortaya koymuştur.

“Fenerbahçe büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü, ne kupa büyüklüğüdür. Onun büyüklüğü başka bir büyüklüktür işte, adı konamaz…” İslam Çupi

YORUM EKLE