Yeter Demirören Yeter

Beşiktaş seyircisi, dünyanın en şahsına münhasır seyircisidir. Söyledikleri şarkılar dillere pelte olur, sloganlarını tüm tribünler kullanır, “Yeter Demirören yeter” sloganı da tamda böyle oldu. Beşiktaş başkanıyken icat edilen slogan Demirören’in federasyon başkanlığında tüm tribünlerin ortak sloganı oldu.

Yıldırım Demirören’de yıllardır bu slogana alıştı. İyi mi oldu, kötü mü oldu bilmiyorum. Bildiğim Demirören’in hem Beşiktaş hem de federasyon başkanlığı döneminde, başkanlık yaptığı kurumların çökertmesine sebep olduğudur.

25 milyon borçla aldığı Beşiktaş’ı 500 milyon borçla bıraktı. Beşiktaş’ın geleceğinin kararttı. Kulüp bugün hala mali açmazlar içinde kıvranıp duruyor. Türkiye’nin en büyük camiasını temsil eden kulübü batırma noktasına getirdi. Fikret Orman başkanlığındaki kulüp yönetim kurulu üyeleri ve Beşiktaş’ı sevenler tarafından düştüğü durumdan kurtulması için olağanüstü gayretle uğraşıyorlar.

Federasyon başkanı olduktan sonra, Türk futbolunun ve federasyonun kurumsal durumu ortada. Hem futbol federasyonu hem de Türk futbolu yerlerde sürünüyor. Saçma sapan, hiçbir bilimsel dayanağı olmayan yabancı oyuncu kararları alt yapıya dayalı olmayan futbol politikaları, Demirören’in egoları futbolu batırma noktasına getirdi.

Milli takımın bugünkü dünya sıralamasındaki yeri geldiğimiz seviyenin en büyük göstergesi. Buna rağmen Demirören hala başkanlığı bırakmamakta ısrarlı, adayım diyor.

Futbol ailesi ise çaresizce gelişmeleri izliyor. Hâlbuki oturmuş kurumlarda bu kadar başarısızlıktan sonra yönetimler istifa eder, bırakır. Bizde henüz faziletli davranma geleneği henüz oturmadı. Koltuğa yapışan kalıyor.

"Kim oturduğu koltuktan kalkmış ki ben kalkayım " diyor, Sayın Demirören.

Eee öyleyse futbol federasyonu seçimi; vatanımıza, milletimize, futbol ailesine hayırlar getirsin.

Benim emin olduğum tek şey, tribünler bağırmaya devam edecek.

Yeter Demirören yeter…


Demirören içine sindiriyorsa problem yok.


YORUM EKLE