• 15 Ekim 2014, Çarşamba 19:52
OsmanBeniz

Osman Beniz

Gündeme Dair
Uzun zaman oldu elime kalem alamadım. Gerçi işin açıkçası bu sosyal ağlar yazı yazma ihtiyacımızı kesik kesik de olsa sağladığı için köşemi ihmal etmiş oldum. Evvel emirde bu husustan dolayı özür dilemeyi bir borç bilirim.
Son günler malum çok yoğun geçti. İktidarın ağzına bakılırsa Türkiye eskimiş de iktidar mensupları sözde bunu ‘’ yeniledi’’. Artık bu iş maalesef hile-i şeriye yapma ölçüsünü çoktan aştı. Kendilerince bir hayal dünyası ve saadet zinciri kurdular içinde kendi kendilerince yaşayıp rüyalar görüyorlar. İşin ilginç yanı askeri cunta artığı düzenin millete rağmen yönetim anlayışı neticesinde milletin örselenmiş dini duygularını iyi pazarlayıp kurdukları saadet zincirinde oy verenlere verdikleri rüşvet ile de sadece bu sistemlerini ayakta tutma derdindeler. Vatandaş memleket meselelerine kafa yoranlar gibi derinlikli düşünmez. Bu zaten dünyanın her yerinde ve tarih boyunca da böyle olmuştur. Genel yüzeysel ve pragmatik bakar vatandaş. Bunlar da askeri cuntalardaki toplum mühendisliği garabetinin yarattığı milletin milli ve özellikle dini duygularını sömürerek elde ettiği kudreti hemen ardından saadet zinciri sistemine çevirdi ve kendilerince herkes azından çoğundan bundan istifade ediyor. Ancak sermayeleri vatanın milletin geleceği hiçbiri aslında bindiği dalı kestiğinin farkında değil. Bu ülke bunların harcadığını karşılayacak zenginlikte değil. Ancak kimin umurunda kendi saadet zincirleri devam etsin kafi. Ele başı zaten Cumhurbaşkanı da oldu. Ancak dünya öyle bir alan ki herkesin bir hesabı olsa da kurban olduğum Rabbimin de bir hesabı olur muhakkak. Sistemleri tıkanmak üzere.
Cumhurbaşkanlığı seçimleri fikrimi zikretmiştim. Türkiye Ekmeliddin İhsanoğlu gibi bir cumhurbaşkanı kazanmanın fırsatını tepti. Recep Tayyip Erdoğan ise bana kalırsa zaten yerel seçimlerde seçim sandığının gerçekleri yansıtmasına müsaade etmeyerek seçimde kazansa da aslında kendisini içinden çıkılmaz bir hale ve aslında ileride herkesin de göreceği üzere bir çaresizliğe soktu. Bu onu ilgilendirir. Bizi ilgilendiren kısmı ise; iktidar güruhunun kendi saadet zinciri için yaptığı şeyleri görmezlikten gelerek hala yüzeysel tarafgir tepkilerle bunların değirmenine oyları ile su taşıyan vatandaşlarımızın bu tercihlerinden dolayı ödeyecekleri bedellerdir. Kaldı ki son günlerde yavaş yavaş bu bedellerin ödendiğini de görüyoruz.
- Birileri hırsızlık yolsuzluk yapıyor elini kolunu sallaya sallaya dolaşıyor.
- Birileri alenen terörist faaliyetlerde bulunuyor elini kolunu sallaya sallaya dolaşıyor.
- Açılım süreci müzakere süreci ‘’ analar ağlamasın ‘’ akil adamlar ikna turları derken elde var koca bir sıfır.
- Terör kudretlendi palazlandı ve başı artık zor zapt edilir eylemler ortaya koyarak sınırlarımız dışında küçücük gurupların bile karşısında duramazken koca Türk Devletini tehdit eder hale geldi. Tabi bu şımarıklığın bir sebebi var. Tabii masalarda kim ne açıklar verdi ise saadet zincirleri ayakta dursun diye kiminle kime nasıl pazarlıklara imza atıldı ise koca Türk Devletinin en tepesini bile tehdit etmekten çekinmeyen bir terör grubu hortladı. Hoş milliyetçi bir iktidarın elinde üç günde kaçacak delik arar olsalar da millet oyunu görmedikçe ortalıkta bu saadet zincirciler ile teröristler fink atacak. Tabi ki bunun da ağır bedelleri muhakkak ki olacak.
- Güney sınırımız kevgir gibi ancak bizim aleyhimize kevgir gibi. Güneyimizdeki terörist gruplar köprüler petrol hatları çekmiş durumda. Ancak bunu dile getirince adama ya paralel ya da montajcı diyorlar.
- Askeri Ergenekonla suçla içeri tık sonra askeri birlikte içeri tıktıklarını paralelci de içeri tık. Eğitim camiasında bir tane idareci bırakma hepsini görevden al. Hakim savcı adliye kat karıştır. Elbet bu işlerin kuyruğu birbirine bir gün değecek ve her şey Arap saçına dönecek ortaya çıkan kaosun altında teröristle müzakere edenler muhakkak ki kalacaklardır.

Şimdi bu kadar sıkıntılı her yerinden rezillik akan bir düzende "Sizin hayır bildiklerinizde şer, şer bildiklerinizde hayır vardır.. ALLAH bilir siz bilemezsiniz.."[ Bakara / 216 ] ayetini gel de aklına getirme. Teröristler Ayn el Arabı bahane tutup devlete karşı kalkışma provası yaptı. İktidar sahipleri her ne kadar bu kalkışmada sorumluluk kabul etmese de tek ve yegane sorumlu onlardır. Sen koca devleti müzakere masalarında oyuncak edeceksin sonra da çıkan olaylarda sorumluluk kabul etmeyecek herkesten fazla bağıracak eleştireceksin. Yok öyle şey. Elinde silahla devleti tehdit edenle, cezaevine attığın terörist başının keyfine göre eline telefon bile vererek müzakere yaptığını söyleyeceksin sonra da kıvıracaksın. Elbet bu işe dahli olanlar bunun bedelini çok ağır ödeyeceklerdir. Bunun içinde oyları ile bu sürece dur demeyen vatandaşlarımız da dahildir.

Bütün bu sıkıntılar Türk milletinin içinde kıpırdanmalara uyanmalara da sebep olmadı değil. Artık insanlarımız bir araya geliyor birbirini anlamaya teşkilatlanmaya başlıyor. Ses çıkarıyor. Mesela İstanbul Barosunda İstanbul Milliyetçi Avukat Grubu ( İMAG ) adı altında Türk milliyetçisi avukatlar bir araya geldi. Yaklaşık 2 yıl kadar kısa bir süre içinde teşkilatlandı. Bağımsız bağlantısız sadece Türk için Türk’e göre Türk adına Türk tarafından parolasıyla Türk devletinin kurucu unsurunu şevkle inatla akla getirecek şekilde yola çıkıldı. Belki yukarıdaki riskler sıkıntılar yaşanmasaydı bu iş tam verimlilikle yol alamayacaktı. Ancak bu Pazar günü dost düşman herkes görecek ki Türk milliyetçileri Türk devletinin her unsurunu yönetmeye talip ve hazırdır.

Bundan başka cumhurbaşkanlığı seçimi bize göstermiştir ki yukarıdaki sıkıntılar ortada dururken partilerimiz bir şekilde biraya gelerek politika üretebiliyor. Buna göre gönlümden geçeni yazmadan edemeyeceğim. 2015 genel seçimlerinde sağdaki alternatif en büyük parti olan MHP çatısı altında sağdaki her parti ittifak etmeli. MHP listeleri desteklenmelidir. MHP de eğer böyle bir teveccüh oluşursa ( hoş oluşmasa da ) milletvekili aday listelerini yerelden yoklama usulü ile sağlamalıdır. Her nasıl olursa olsun. Önümüzdeki seçim kesinlikle Türk milliyetçilerinin birlik beraberlik içinde kazanacağı bir seçim olacaktır.

Tercihlerinin bedelini ödeyeceksin muhakkak; ancak gelecek günler aydınlık olacak….
Umudunu kaybetme Türkiye!.......
Kadıköy 15.10.2014


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


YAZARLAR

tümü
yukarı çık