• 15 Aralık 2015, Salı 10:31
MisafirYazar

Misafir Yazar

Öz eleştiri ‘2’ (Hasan Doğan)
1 Kasım seçim yenilgisi, Milliyetçi Hareket Partisinde yapılması gereken ama bir türlü yapılmayan öz eleştiriyi yapma imkânını vermiştir.

Kimse kafasını kuma sokmamalı, topu taca atmamalıdır. Seçmen MHP’ye milli bir ders vermiştir. Bu dersten herkes nasibi ölçüsünde yararlanmalı dersler çıkarmalıdır.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli başta olmak üzere, Genel Merkez Yöneticileri, Milletvekilleri, Belediye Başkanları, İl-İlçe Başkan ve Yöneticileri, tüm Yan Kuruluşlar ve özellikle Genel Başkan Danışmanları(!) topu taca atmadan şapkalarını öne koyarak nerede hata yaptık diye bilmelidirler.

Eğer ki topu taca atmadan öz eleştiri yapıp, bu eleştiri ve analizlerden çıkan sonucu da, yalansız, riyasız, açıkça halka anlatılmazsa halk MHP’yi oyundan atacak. Seçmen ciddi bir ikazda bulundu. Tabloya iyi bakmak, resmin tamamının iyi görülmesi ve Akl-ı selimle düşünülmesi gerekiyor.

Türk Milliyetçisi Ülkücüler “öz eleştiri” kültürü ile düşüncelerini dile getirebilmeli, öz eleştirisini yapmaktan asla kaçınmamalıdır.

MHP’nin 1 Kasımda ki seçim başarısızlığına, üzülen ve kırgınlık-kızgınlık yaşayan samimi, saf, temiz, idealist Ülkücüler, Genel Başkan ve Genel Merkez politikalarını yargılamakta, MHP’deki yapılan yanlış ve eksiklikleri, kırmadan, yıpratmadan davasına helal getirmeden Ülkücü adap ve edebe riayet ederek, ‘Ülkücü gönül’ diliyle uygun bir şekilde söylemektedirler. Ülkücülerin bu öz eleştirileri ve tenkitleri

‘yadırganmamalı yargılanmamalıdır.’

Sosyal medyada, seçim sonuçlarını değerlendirilip MHP Genel Başkanı ve parti politikaları eleştirilirken, adabı muaşeret kuralına riayet edilmediğini hayâsız bir üslup takınıldığını gözlemliyoruz. Bu eleştiri Üslubu yanlış ve saygısızcadır.

Sayın Bahçeliyi ve uyguladığı siyaseti beğenmeyip tartışılabilir, eleştirilebilirsiniz. Devlet beyin yerine başka bir adayı gönlünüzden geçirebilir, düşünebilir ve MHP’nin Genel Başkan olmasını isteye bilirsiniz. Bu arzu ve istekler, Devlet beye hakaret etme yetkisini vermez. Eleştiri, talep ve istekler, edep ve izan içerisinde olmalıdır.

‘İlke ve Ülkü’ Her Türk Milliyetçisinin vazgeçilmez değerleridir, yıpratılmamalıdır.

Bazı hayâsız ve edepsiz eleştirilerin, söylemlerin, Ülkücü hareketin birliği ve dirliği üzerinde olumsuz bir etki yarattığı açıktır.

1986-87 yılları arası Hollanda-Amsterdam da Rahmetli Başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ Beyle özel bir sohbette kullandığı cümleyi paylaşmak istiyorum.

“Yaşı kadar kitap okumayanlar beni eleştiriyor.”

O dönemde Papaya yapılan suikast, yapılan bu eylemin Avrupa’daki teşkilatlara yansıması, Avrupa’daki teşkilatlarında bölünmeler, o dönemin Avrupa Federasyon başkanı Serdar Çelebi ayrı teşkilat kurması, teşkilatlarımızda ayrışmalara sebep olması vs. zorlu bir süreç geçiyorduk.

Şuanda da benzer sorunlar yaşıyoruz. “Yaşı kadar kitap okumayanlar”, “okuduğunu anlamayanlar”, ” teşkilatlarda geçmişi olmayan”, “Ülkücülüğü özünde benimsememiş çilesini çekmemiş” kişiler Devlet beye eleştirinin ötesinde hakaret ediliyor. Herkes haddini ve sınırını iyi bilmelidir.

MHP, Türk Milliyetçiliğinin son kalesidir.

Ve bu kalenin hala hazırdaki komutanına kimsen hakaret edemez. Hakaret edenler; ya cahildir. Ya art niyetlidir.

“Fikir ve Siyaset mücadelemizi, birbirimizi incitmeden, yalan ve iftira bataklığına düşmeden, kibir ve çıkarcılıkla kirlenmeden, Türk töresinin icapları ve İslam ahlakının dışına çıkmadan yürütmeliyiz.” Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ

Ülkücüler kardeştir. Ülkücülerin onurları bir birlerine emanettir.

Milliyetçi ülkücü hareket nefret dilini yok edip, sevgi ve saygı dilini kullanmalı, birliği-dirliği, kardeşlik hukukunu yaşatmalıdır. Sevgimizle önce birbirimizi, sonra bütün toplumu kucaklayalım.

“Birbiriniz sevmedikçe iman etmiş olmazsınız” Hz. Muhammet (S.A.V)

Türk milliyetçileri Ülkücüler, aklımızı başımıza toplayalım. Benlik duygusunu, kişisel çıkarlarımız, küçük hesapları bir tarafa bırakalım. Gücümüzü birbirimizi yemeye, sosyal medyadan bir birimize saldırmaya, birbirimizle mücadeleye harcamayalım. Kimse haddini aşmamalıdır. Kimse kraldan fazla kralcı olmamalıdır. Rakipleri sevindirmeyelim. Gün birlik ve beraberlik günüdür. Gün birbirimize sahip çıkma günüdür.

SÖZÜN ÖZÜ!

“MHP Türk Milletinin, birliğini dirliğini bütünlüğünü, devletin tekliğini dünya görüşü yapan ve kendisini TÜRK hisseden bütün TÜRK (TC) vatandaşlarının partisidir. Oyunu MHP’ye atsın ya da atmasın, iyi yönetilsin ya da kötü yöneltilsin bu gerçektir değişmez.

MHP Türkiye’nin ve Türklerin sigortasıdır.”

VATAN AŞKINIZ MİLLETE HİZMET AŞKINIZ DAİM OLSUN!


Öz eleştiri ‘1’ (Hasan Doğan)
MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


YAZARLAR

tümü
yukarı çık