• 13 Haziran 2015, Cumartesi 12:07
MisafirKalem

Misafir Kalem

Yalnızca 6 Ay (Güven Sayım)
*** Muhalefet partilerine açık çağrı önünüze gelen bu tarihi fırsatı kaçırmayın.***

Türkiye'de aralıksız pompalanan AKP ve Tayyip Erdoğan propagandasını ulusal bazda 25 tv ,49 radyo (TRT dahil) bölgesel çapta ise 211 tv ve radyo kanalı yapıyor.

Ülkemizde yayınlanan gazetelerin % 83'ü katıksız AKP yandaşıdır. .Bu durum dünyadaki bilinen 6 ülke haricinde (Kuzey Kore, Suudi Arabistan, Çin, Katar, İran, Vietnam ) rakipsiz DÜNYA ŞAMPİYONLUĞUDUR. Bu gerçeği bir yana koyalım ve bunun bir yorum değil tespit olduğunu unutmayalım.

İddiamız şudur, % 0,3 oy alan bir siyasi partimizi el yordamıyla seçin ve bu devasa medya gücünün bütün desteğini seçtiğiniz bu siyasi partiye, aynı AKP gibi, sağlayın % 30 oy alır .Eğlencesi sadece TV izlemek olan neredeyse hiçbir sosyal faaliyeti olmayan, kitap okumayan bir toplum olduğumuz gerçeğini göz önüne almalıyız, Gündüz kuşağı kadın programlarında yapılan ilizyon ev hanımlarının neredeyse tamamını AKP nin OY deposu haline getirmiştir. Devlet kurumlarının yandaş medya ya 13 yılda verdiği reklam adı altında pompalanan para akıllara durgunluk verecek kadar büyüktür ..

Evet, bu kadar kolay, hiç kimse felsefi analizler vs. yapıp kendini yormasın, detaylarda boğulmasın.

Böyle adaletsiz, baskıcı ve hoyrat bir yalan ikliminde şaşırtıcı olan AKP'nin nasıl bu kadar az oy alarak iktidardan düşmesi ve muhalefet partilerinin bu kadar çok oy alarak 13 yıllık iktidarı bitirmiş olmasıdır. Açıklaması şöyle yapılabilir: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları zincirlenmeye, baskıya ve yalanlara geç de olsa dur diyebilen; sağ duyulu,yüksek kalitede onurlu bir millettir ve görgüsüzlük ile şımarıklıktan nefret eder .

İnanarak ortaya bir iddia koyuyorum : AKP ve yandaşlarını devletin para, ihale, komisyon ve medya kaynaklarından yalnızca 6 ay uzaklaştırın, sonra görelim kim gerçekten AKP yandaşı, hangi tv kanalı onları destekliyor. Benim kanaatimce hiç biri ortada kalmayacaktır. Daha da ileri gidiyorum, hepsi AKP'yi suçlayacak ve yeni gelen iktidara yanaşacaktır. Yapı budur ,inanç yoktur net olarak çıkar ve kolay yoldan paraya ulaşmak vardır. Bu medya şarlatanları daha 5 yıl evvel kirada oturuyorlardı, şimdi ise 3 milyon dolarlık evler aldılar,bindikleri arabaların en ucuzu 500 bin tl'dir. Yeni gelecek hükümet, bu zenginliğin nereden geldiğini mutlaka sorgulamalıdır,hesapları banka hareketlerini didik didik etmelidir. Bu durumda, 6 ay sonra Akp'yi savunmaya devam eden gazete ve medya kuruluşuna (kalırsa) saygımız olacaktır.

Muhalefet partileri ve yeni hükümet bu uzaklaştırmayı yapmaz, parti liderleri de küçük olsun benim olsun söylemine devam ederse, söylenecek söz kalmaz. Bu devasa medya desteği ile seçime giren AKP tekrar iktidar olur ve Türkiye baskıcı bir rejim batağından , tek adam yönetiminden asla kurtulamaz.

Keçiyi yardan uçuran bir tutam otmuş. Türk atasözü

MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


YAZARLAR

tümü
yukarı çık