• 26 Kasım 2014, Çarşamba 18:09
MisafirKalem

Misafir Kalem

Vatan Sevgisi Bu Milletin Vazgeçilmezidir (Mahmut BAKIR)
Bu millet her dönem devlet kurmuş. Bağımsızlığına düşkün Özgür yaşamayı seven bir topluluk olarak tarihe her döneminde adını yazdırmıştır. Türk milletinin tarihini incelediğimizde en zor zamanında bile kendine lider çıkarmış ve devlet Olmayı başarmıştır.
Bu gün bile bu milletin vaz geçilmezi olan iki unsur ( evdeki eşi ve Vatanı ) sınanmak istenmekte , tarihden ders almayan kendini bilmezler bu vatan evlatlarını çeşitli adlar koyarak oynadıkları oyunlar ile vaz geçilmezi olan unsurlar üzerinden sınamaya çalışmaktadır. Unuttukları bir konu ise bu milletin vatan sevgisi her ne olursa olsun sınanamayacağıdır. Asil vatan evlatları bu imtihanı en son Çanakkale Savaşları'nda genci , yaşlısı , erkek ve kadını ile vermiş dönemin süper devletlerine tarihe şanla ve şerefle yazılacak bir Direniş göstererek karşı durmuştur.

Bu gün gene ayni oyunlar tekrar etmek de vatan sevdalısı bu insanları meydanlara çekmek isteyenler yeni oyununu sahneye sürüp Vatanın bölünmez Bütünlüğü üzerinde hesaplar yapmaktadır. Bugün birlik ve beraberlik zamanıdır. Türk’ü ,çerkezi ,lazı ,Kürdü ile bir olma zamanıdır. Bir kez daha kol kola girerek ayrışmaya hayır deme zamanıdır. 

Tarih boyunca kardeşlik içerisinde yaşamış olan bu millet bu oyunu görerek ayrışmaya dur diyecektir. Tabanda bir sıkıntısı olmayan ancak terör örgütü ile anılmak istenen kardeşlerimiz bu meselenin aslını öğrendiğinde Çanakkale savaşı'nda olduğu gibi bir olup bu ülke insanı bir birine düşürmek isteyenlere tokat gibi cevap verecek ve dur diyecektir. Etle Tırnak gibi olmuş bu halkı bir birine düşman etmeye çalışanlar bizim ortak paydalarımızın ne kadar çok olduğunun Hesabını yapmamış olacak ki böylesi bir oyunu sahneye sürmüşlerdir. Mesele Vatanın bölünmez Bütünlüğü olduğu zaman bu ülke bu ülkenin insanlarının en zayıfı bile bir Arslan edası ile kükreyerek Şaha kalkar ve hainleri Arslan pençesi misali tarumar eder.

Gelinen noktada kardeşlik duygularının pekiştirilmesi , ortak paydalarımızın Öne çıkarılarak vatan evlatları arasında Irk , din ,dil gözetmeksizin birliktelik sağlanmalı dik bir duruşla bu oyunu bozmalıyız. Asırlar boyunca kardeş olarak yaşamış olan bu milletin birlikteliğini Allah'ın izni ile kimsenin bozmaya gücü yetmeyecektir. Her sıkıntılı dönemde bu milletin evlatları bir Olmayı başarmıştır. Bugün kardeş kavgası yapma zamanı değil uyanık olup Ülken üzerinde oynanan oyunu bozma zamanıdır. Ülkenin bölünmez Bütünlüğü üzerinde hesap yapanların yine ülke insanına algı operasyonları ile Bölünme sürecini sanki bir kardeşlik Süreci gibi göstererek kandırmaya çalışanların asıl amacının büyük Ortadoğu projesinin bir adımı oldugunu görüp dur deme zamanıdır.


Mahmut BAKIR

BBP Manavgat İlçe Başkan YardımcısıMAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


YAZARLAR

tümü
yukarı çık