• 13 Nisan 2016, Çarşamba 11:53
Mehmet SerdarDoğan

Mehmet Serdar Doğan

Size ne oluyor ?
Baş köşesinde bu vatan insanın kanı ile ‘’Hakimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir’’ yazılı meclisin kuruluş tarihini, sıradan bir merasim günü olarak görüyorsanız, baştan yanılıyorsunuz demektir.

Basit bir çocuk programı olarak kabul ediyorsanız çuvallamışsınızdır demektir.

Televizyon ve gazetelerde yer alacak bir ‘’koltuk değiştirme’’ oyunundan ibaret zannediyorsanız konuyu hiç anlamamışsınız demektir.

Yüzlerce kravatlı ile Anıtkabir ziyareti, mozoleye çelenk ve deftere ‘’izindeyiz’’ yazmakla her şeyin düzeldiğine kanaat getirmişseniz boşa yaşıyorsunuz demektir.

Konuya vakıf olmayanların resepsiyonlar düzenlemesinin yeterli olduğunu düşünüyorsanız, milli ruhtan yoksunsunuz demektir.

Eğer olay bu kadar basit ise bu bayramın devletin en üst makamlarınca ‘’terör ve şehit’’ gerekçesi ile iptalinin sizi etkilememesini anlarım.

Ama siz bu bayramın saltanatın kaldırılması ile Hakimiyet-i Milliye Bayramı(Ulusal Egemenlik Bayramı) olarak Türk ulusunun ilk resmi bayramı olduğunun idrakindeyseniz lafım direk size:
o zaman neden ses çıkarmıyorsunuz?

Bir milli bayramın iptalinin, bu milletin milli birliğinin ve beraberliğinin devamını sağlamak için şehit olanlara ihale edilmesine neden ses çıkarmıyorsunuz?

Bayramı soğuk bir matem havasına getirip, için için söverek ‘ayyaş’ deme cüreti gösterdikleri, sıradan birini ziyaret etme işkencesi görenlerin ses çıkarmamasını anlarım da, size ne oluyor?

Hakimiyetin kaynağı olan milleti bölmeye, parçalamaya kalkanların sözde bayramlarına, mitinglerine izin verenleri, organize edenleri anlarım da, size ne oluyor?

Bedeli kanla ödenmiş toprakları, miktarını sokaktaki adamın hayal edemeyeceği ‘’euro’’lara, bir de pazarlık yaparak uygun fiyata satanları anlarım da, size ne oluyor?

Bu milletin iradesinin, sevk ve idaresinin yegane temsil makamı olan Meclisi yok sayıp, kendine saray hükümdarlığı kurmaya çalışanları anlarım da, size ne oluyor?

Çocuklarının düğününde , Suudi kral ziyaretinde ne Şehit ne terör umursayanları anlarım da, size ne oluyor?

İki gün önce stat açıp, methiyeler dinlerken akıllarına gelmeyen, bir milletin bayramını kutlayacakken risk gösterilen ‘’terör’’ üreticilerini anlarım da, size ne oluyor?

Daha dün ekranlarda kahkahalar eşliğinde kendilerini Messi ile mukayese ederken aklına getirmediği şehidi, Türk’ün egemenlik gününü kutlayacağı zaman istismar malzemesi yapanları anlarım da, size ne oluyor?

Kuruluş tarihini, kanun ile ‘’Milli Hakimiyet Bayramı’’ olarak ilan eden, daha sonraları Himaye-i Etfal Cemiyeti’nin de çabaları ve meclisin iradesi ile Çocuklara da atfeden bir mecliste, Çocuk İstismarı Araştırılmasın diyenleri anlarım da, size ne oluyor?

Eğer sizlerin de yüreği el vermiyorsa, çıkın ve deyin ki:

23 Nisan ne sıradan bir çocuk eğlencesi, ne de bir matem günüdür. Bir ulusun, Türk ulusunun egemenlik günüdür.

Bu egemenliğin bölünmeden, parçalanmadan gelecek nesillere aktarılması gerektiği idrakini iliklerimizde hissettiğimiz her gün, bu memleketin çocukları bayram havasında yaşayacaktır.

Al yıldızlı bayrağın altında, meşruiyetini ve gücünü milletten alan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden yönetilen bir Türkiye’nin ilelebet payidar olacağına duyduğunuz inancı haykırın.

Sessiz kalanları anlarım da, size ne oluyor ?

[bu yazı din, ırk, ideoloji, mezhep ayrımı gözetmeksizin, kendisini Türkiye Cumhuriyeti’ne sembolik bir şekilde nüfus kağıdı ile değil, samimi bir şekilde bağlı hisseden vatandaşlarımız için kaleme alınmıştır.]
 

MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


YAZARLAR

tümü
yukarı çık