• 11 Mart 2016, Cuma 18:13
Mehmet SerdarDoğan

Mehmet Serdar Doğan

MHP’de Neler Oluyor? MHP’ye Neler Oluyor? -II-
Aynı başlıklı yazımızın son satırlarında; bu sorulara cevap arayan dava adamlarını ve fikir erlerini, ‘’Hodri Meydan!’’ diyerek er meydanına davet etmiştik fakat davetimize icabet edenleri görememek bizi bir yandan tebessüm ettirirken, öte yandan da yaraladı.

Tebessüm ettik çünkü ilk yazının başında elimizde bulunan "kalitesizlik" delilinin varlığı bizi haklı çıkardı ki keşke haklı çıkmasaydık, haklı çıkmaktan bıktık. Bu kalitesizliğin sebebi olan "konuşan, bol-bol konuşan, hatta sadece konuşan" kesim bizi yanıltmayarak "Evet! Biz sadece konuşuyoruz" dercesine sukuta büründü. İşte bu sessizlikten ötürü üzüldük. Derin bir boşlukta, koca meydanın ortasında kendimizi yalnız ve çaresiz kalmış hissi ile boğuşurken bulduk ki tam o sırada ülkücü oluşumuzun verdiği azim ve dirayetimiz bir can simidi gibi bizi bir kez daha meydanın tam ortasına dikilerek hançerelerimizi yırtarcasına, ‘’Hodri Meydan!’’ demeye itti..

Şimdi bir kez daha olanları, olabilecekleri konuşmaya, dilimiz döndüğünce kalemin ve kelamın haysiyetine leke sürmeden izaha gayret gösteriyoruz. Artık kızan, kızabilir.. darılan, darılabilir..

Hala olayları ve şahısları konuşuyoruz..

İşte bu yüzden kalitesiziz ve şahsımda bu kalitesizliğin ayaklı timsali.. ibret tablosu.. ve bu utancımı sizlerle paylaşıyorum..

I.yazıdan bu yana süre gelen, ‘’falan şunu dedi, filan bunu yaptı’’ gibi konuları sizinle konuşup, utancıma sizleri de ortak etmek istemiyorum. Siz değerli ülkücülere bunu yapmayı zul sayarım ve size bunları yapanları da bilesiniz ki hain olarak görüyorum.

Sizi süreç ve şahıslarla ilgili kim haberdar ediyorsa, size olayları, akış sırasına göre kim tasnif, tanzim ve takdim ediyorsa bilmenizi isterim ki size kötülük yapıyor demektir. Siz ki ülkücülük gibi bir fikrin mensupları; bu gibi basit, sıradan ve gündelik olaylarla işgal eden kişiler düpedüz ihanet içindedirler.

Bu işi bir adım daha öteye götürerek, bahse konu ve olayları şahısların şov malzemesine çevirip, sizi de avam ayarına hatta bununda altına getirerek, sıra altı insan statüsüne sokup; size de kişileri konuşturtmayı hedefleyenler, sizin o mukaddes fikrinize hainliğin en önde gelenini yapmaktadırlar.

Bizler asla unutmamalıyız ki, ülkücünün sermayesi fikridir. Birileri ülkücülük keşfi yaparken, ülkücüyü çözülmeye, onu fikrinden alıp, şahıs malı haline getirmeye kalkıyorsa da hiçbir zaman ve zeminde bunu başarıp; bir fikri, şahıs lokomotifine takılmış bir yük vagonu haline getiremeyecektir.

İlla ki kendine lokomotif arayanlar varsa, mevcut güzergah üzerindeki diğer alternatiflere kuyruk olabilirler ama asla bir fikri, şahsi ipotekleri altına almaya kalkmamalıdırlar.

Bize bu kötülüğü yapmalarına izin vermeyelim. Ülkücülüğü paha biçilmez bir maden gibi günümüze taşıyan onca yiğit toprak altında yatarken, kimse kalkıp da ‘’benden başkası’’ demeye kalkmasın. Diyenleri duyacak olursanız yüz çevirin, siz ki ülkücüsünüz bunu sizin kulağınıza fısıldayacak daha yeryüzüne gelmemiştir! Birileri gibi ‘’hepimiz şuyuz buyuz’’ diyenlere nispet unutmayalım ki, hepimiz birer TÜRKEŞ’iz hepimiz birer SAZAK, hepimiz birer KILIÇKIRAN, ÖZMEN, İMAMOĞLU, DURACIK, ESENDAĞ ve niceleriyiz.. ‘’ Onlar ki ‘’BEN’’ demedikten sonra kimse diyemez..

Falancasız, falancalı cümleler ayrılık tohumu gibidir. Bu tohumu ekenler her ne kadar arazi sahibi görünseler de, Mülk Allah’ın, Dava Allah’ın diyenlerin, ne arazi de ne mülkte gözü olur. Siz ki onlardansınız… Kim ki bu fitneyi ekiyorsa alın elinden orağını, budayamasın bu davanın açmış çiçeklerini.

Boş verelim mahkeme tarihini, kongre tarihini.. konunun özüne inelim. Ve yine siz ki açık denizlerin en derin maviliklerine, en yüce dağların zirvelerine meyilli ülkücüsünüz, siz ki kanat takıp uçmak isteyen Yunus’un torunları, biliyor ve inanıyorum ki ‘’yüzey’’ size göre değil…

Bırakalım bu basit gündelik konu ve hesapları, artık idealimize dönelim ‘’bu ülkeyi Al bayrağın altında yeniden bir ve beraber yaparız’’ deyip çıkalım bir daha yola.

Görüyorum ki meydan artık kalabalık.. anladım ki bu meydan asla boş kalmamış, kalmayacak.. Hep burada olanlara merhaba, gelenlere hoş geldiniz.. Madem artık daha kalabalığız, o halde asıl meseleleri konuşabiliriz…

Bugünlük tarihten ilk dersimizi çıkaralım:

Bizi ‘’içine sindiremeyenler!’’ ile ‘’ne pahasına olursa olsun’’ iktidar olma hatasını yaşayan ülkücüler olarak, şimdi önümüze koyulan ‘’merkez oy potansiyelli’’ iktidar metodunun AYDINLIK eller ile üzerimize geldiğinin farkına varalım.. ve bunun üzerine MHP’de Neler Oluyor, MHP’ye Neler Oluyor konuşalım..

Hodri Meydan…

Umarım herkes anlamıştır bu meydan BİZ’im…


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


YAZARLAR

tümü
yukarı çık