• 28 Ağustos 2015, Cuma 11:47
Mehmet AliÖztürk

Mehmet Ali Öztürk

Sinan’ı Sana Yedirtmeyeceğiz!
MHP’de fay hattı kırıldı. Bizimkinin 18 yıldır baskı, sindirme, ötekileştirme ve itibarsızlaştırma siyasetiyle Genel Başkanlık katında inşa ettiği fildişi sarayı büyük bir gümbürtüyle yıkılıyor. Liderliği, tek adamlık zanneden, “son söz sahibi” olmak yerine “tek söz sahibi” olmayı kendisine ilke kabul eden zihniyet çatırdıyor.

Bütün MHP’lileri değersiz birer “sıfır” kendisini ise bu “sıfırların önündeki bir” sayısı kabul edip, kendisi başta olmadıkça hiç kimsenin bir değerinin olmadığını açıkça ülkücülerin yüzüne söyleyecek kadar nobran düzen kökten sarsılıyor.

17-25 Aralık’ı dilinden düşürmeyip, seçim meydanlarında her türlü hakareti yaptığı Erdoğan’a zurnanın zırt dediği yerde ve her sıkıştığında O’na siyasal meşruiyet zemini oluşturup adeta can simidi uzatan, “çatı adayımız” diyerek hayatında MHP’nin önünden bile geçmemiş bir muhteremi bize cumhurbaşkanı adayı diye yutturmaya kalkan, bir yandan meşruiyetini tartışırken diğer yandan yemin töreninde hazır ve nazır olan, kaçak saray deyip kendi gitmediği mekâna garibim Koray’ı gönderen, “Biz son turda da kendi partimizin adayına oy vereceğiz.” Diyerek AKP’li bir TBMM Başkanı seçilmesine harici destek sağlayan bu riyakâr film bitiyor.

Daha 7 Haziran gecesi erken seçimden bahsederek Erdoğan’ın sözcülüğüne soyunan, hükümet ortağı olmamak, sorumluluk almamak için her gün başka bir twitter filmi çevirerek 45 gün boyunca Erdoğan’ın değirmenine su taşıyan, hiçbir milli siyaset üretemeyerek ülkücü hareketi ve Türk milliyetçiliğini iğdiş eden, bürokratik ülkücü kadroları AKP’nin insafına terk eden, “aynı kabinede dahi olmam” deyip Türkiye’nin hükümetini bölücü örgütün siyasal kadrolarına ve teslimiyetçi işbirlikçilerine emanet eden bu kendine ve kadrolarına güveni olmayan korkak ve yılgın siyaset sona eriyor.

Ülkücü ve milliyetçi camianın sevgi ve muhabbetini kazanmış yıldızı parlamış yükselen her bir ülkücü değeri kendi tek adamlığı için birer tehdit gibi gören, MHP’yi iktidara taşımak yerine bütün enerjisini kongre hesaplarına ve parti içi “defter dürme” faaliyetlerine tahsis eden, Partinin seçim ve propaganda birimleri yerine mütemadiyen disiplin kurullarını çalıştıran, Ülkücü hareketin vefakar ve cefakar mensuplarını, Ali Güngörleri, Sadi Abileri, Meral Ablaları, Özcan Yeniçeri Hocaları, Sinan Oganları, Hasan Hüseyin Türkoğullarını hoyratça tüketen bu fitne imparatorluğu kökünden sarsılıyor.

Ülkücü hareketin yetiştirdiği değerlerin sanki Bizimkinin babasının bahçesinde biten ayrık otuymuş gibi acımasızca biçilmesi, Ülkü bahçesinin nadide çiçeklerinin birer birer koparılması artık tahammül sınırlarını aştı. Dip dalgası başladı. Ülkücü ve milliyetçi taban ses veriyor. Artık yeter(!) diyor. Vatan sevdalılarının 13 yıldır büyüyen çile dağından kopan kar tanesi çığ gibi büyüyerek fildişi saraya doğru hızla akıyor. Genel Merkezin Ülkücü değerlerin boynuna vurduğu her zalim kılıç darbesinden akan ülkücü kan damlaları birer dev dalga, adeta tusunami olup sizin bu zulüm düzeninizi yıkmaya geliyor.

Bu güne kadar ülkücü hareket ülkücü terbiye ve davaya sadakat adına, fitneye fırsat vermemek uğruna haksızlıklarınıza, zulümlerinize sessiz kaldı, boyun büktü. Sizler bizim sessizliğimizi aczi yetimiz sandınız. Vakur duruşumuzu fırsat bilip istismar ettiniz. Kendi kişisel iktidarınıza tehdit gördüğünüz herkesi birer birer “hain” damgası vurarak harcadınız.

Ama yeter! Sinan’ı size yedirmeyeceğiz. Artık sizin “tek adamcı” iktidarınızın için daha fazla kurban vermeyeceğiz. Fakat Ülkücü duyarlığımızın gereği olarak Türkiye’nin kaderinin yeniden yazılacağı 1 Kasım seçimlerinin ehemmiyetini biliyoruz. Bu nedenle sizinle hesaplaşmamızı 2 Kasım’dan sonraya erteleyeceğiz. Bizler Türk Milliyetçileri ve ülkücüler olarak bu seçimlerden MHP’nin iktidar olarak çıkması için canımızı dişimize takıp mücadele vereceğiz. Çünkü bu dava sizin şahsi davanız değil, Türk Milletinin davasıdır. Bu parti sizin babanızdan miras kalan özel mülkünüz değil, Türk Milliyetçilerinin partisidir. Ama sizinle hesaplaşacağımız günü de dört gözle bekleyeceğiz.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


YAZARLAR

tümü
yukarı çık