• 10 Mart 2016, Perşembe 10:21
HasanDoğan

Hasan Doğan

Haddini bilmek!
 Milliyetçi Hareket Partisinde hiçbir geçmişi olmayan, Ülkü Ocakları, Vakıf-Dernek ve Sendikaların üyesi olmayan, kapısını dahi bilmeyen, sadece makam mevki, ikbal peşinde koşan, DEVŞİRMELER bulunduğu makamları şahsi ikbal aracı olarak kullananlar, Devlet Bahçeliyi eleştiriyor, hakaret ediyor.
Yaşı 18-20, sanki bu davayı o kurmuş, o kurtarmış! Ağzındaki söylem; Biz bu dava için ne çileler çektik, ömrümüzü verdik. Devlet Bahçeli gitsin… Eleştiri ve hakaretler…  
Dava büyükleri, aksakallılar, okuyan, yazan, düşünen, davanın çilesini acısını çeken, davasını canından aziz bilen, ülkücü ağabeylerin dururken, sana mı kaldı eleştirmek!
Hayatında hiçbir zaman MHP oy vermemiş, siyasi tercihi MHP olmamış ama kırk yıllık MHP’li gibi MHP ve Devlet Bahçeliyi eleştiren denyolar!
“Ben eskiden ülkücüydüm ama şimdi şucu bucuyum” deyip MHP’ye genel başkan belirlemeye, MHP’lilere akıl vermeye çalışanlar!
Türk İslam Davasının her türlü çilesini çekmiş, Milliyetçi-Ülkücü çizgisinden taviz vermemiş, çocuklarının rızkını inandığı dava uğruna harcamış, hayatlarını, ikballerini heba etmiş, cezaevlerinde yatmış, Gazilik mertebesine ulaşmış, davanın “asıl, asil ve öz evlatları” ‘Asenalar-Bozkurtlar’ dururken;
Siz kimsin ki!  Devlet Bahçeliye hakaret ediyor, MHP’ye Genel Başkan belirlemeye, MHP’yi dizayn etmeye kalkıyorsunuz!
Milletvekili adayı olmuş yerini sıralamasını beğenmemiş, sıralamaya girememiş, menfaatçi güruh, istediğin gibi nemalanamadın diye Genel Merkez Yöneticilerine ve Devlet Bahçeliye hakaret, küfür ediyorsun!
Hakaret ve küfür, töreye, edebe insanlık ahlâkına onuruna aykırıdır.
Zerre kadar ahlâka, Ülkücü terbiyeye ve Ülküdaşlık hukukuna sahip olan kişi, şuanda kanunen partinin başında genel başkan olan, Ülkücünün seçtiği lidere hakaret ve küfür edebilir mi?
Ülkü Ocaklarından yetişmiş, Ülkücü terbiye almış, Milliyetçi-Ülkücü Hareketin, örf, adet, gelenek ve göreneklerini bilen hiçbir MHP’linin, Ülkücünün, Türk Milliyetçisinin, MHP Genel Başkanına, MHP Genel Merkez Yöneticilerine, Ülkücü hareketin vicdanına hakaret edemez, küfür edemez.
Küfür edenler; ya Ülkücü değildir, ya da art niyetlidir, ya da bunun adı FİTNEDİR!..
Milliyetçi-Ülkücü Hareketin başarısına katkı sağlayan her insanımız değerlidir, Saygındır.
Fitne çıkartan da şerefsizdir!
*****
Dipnot;
Parti mensupları içerisinde farklı düşünen olabilir. Ülkücünün farklı düşüncelerini dile getirmesi, Genel Başkan adayları içerisinde gönlünden gecen bir adayın Genel Başkan olmasını arzu etmesi kadar da doğal bir şey olamaz.
Davanın gerçek sahipleri ülkücüler, gidişatın kötüye gittiğini gördüğünde elbette ikazda buluna bilir, olumsuzlukları dile getirebilir, davanın selameti için eleştiri ve tenkitte bulunabilir. Bulunmalıdır da.  Davanın gerçek sahiplerinin en doğal haklarıdır.
Ülkücü,  tenkit ve eleştirilerini; Ülküdaşlık hukukuna dayalı, kimseyi kırmadan, örselemeden, kötülemeden,  küstürmeden, yıkıcı değil onarıcı şekilde yapar.
Unutulmamalıdır ki! “Biz birlikte güçlüyüz ve Türk Milletin ümidiyiz.”
Ülkücü ülkücünün kardeşidir…
Vesselam

MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


YAZARLAR

tümü
yukarı çık