• 24 Şubat 2016, Çarşamba 22:15
EmirŞenol

Emir Şenol

Yönetenler Kadar Seçenlerde Suçlu
 “Duvara Oy ver de veririz be usta”.Seçmen pankartı.

Seçmenlerimiz bu anlayışlarla tercihlerini yapıyorlar.Seçmen kendi halini mi gösteriyor.Yoksa idaresine seçtiğinin kalitesini mi gösteriyor.Böyle seçmen dünyanın hiçbir yerinde yoktur.Bu anlayışta olan seçmenimizin oylarıyla başa geçen de diyor ki YPG=PKK.

Usta da yani BOP Eşbaşkanı olarak Türkiye de ki terör konusunda dostlarını suçluyor.Dostlar ifadesinin açılımı da BOP Eşbaşkanının Ortadoğu da 22 ülkenin sınırlarının değiştirilmesini isteyen ülkeler.

Her terör hadisesinden sonra bütün yetkililer “Kanınız yerde kalmayacak” ifadesiyle güya görevlerini yapmış sayılıyorlar.Sayın yetkililer yerdeki kanları temizlemekle uğraşmayınız.Terör odaklarının içeride ki ve dışarıda ki köklerini kazıyınız.Sorumluluğunuzu yerine getirin.

Yetkilerinizi kendiniz için kullanıyorsunuz da hizmetine/HİZMETKARLIĞINA talip olduğunuz millet için niye kullanmıyorsunuz.Kullanıyorsanız biz niye farkında değiliz.Uçaklar,makam arabaları,konaklar hep sizin emrinizde.Biraz başınızı kaldırın da gittiğiniz ülkelerin yöneticilerinin yaşadıkları ortamları gözlemleyin.

İnsanların bir şeylere talip olduktan sonra sözlerini tutamamaları sonucu yapmaları gereken en onurlu eylem de sonrakilere yol açmaktır.Yani İSTİFA.

Daha da yakışanı beceriksizliğinizden dolayı üzüntünüz ve aymazlığınızı istifa müessesesini çalıştırarak yerine getirmeyi deneyiniz.Her kademede ki yetkili beceriksizliğinden dolayı istifa müessesesini çalıştıracak olursa.İstifa çarkının dişleri bütün parazitleri ezer geçer.Belki de millet huzur bulur.

Demiyorlar mıydı.”Bizi iktidara getirin sizleri huzurlu,sağlıklı ,mutlu günlere kavuşturalım”.Bir kere olsun milletin huzuru mutluluğu için bu yolu deneyiniz.

Ülkemizde ki gariplikler saymakla bitmiyor.İdare gücünü ele geçiren her kademede ki yönetici,kendine hizmetin dışında hiçbir konuyla ilgilenmemeyi görevmiş gibi zannetmekteler.Varsa yoksa kendi menfaatleri.Etraflarında ki dalkavuklar da olup biteni gizleyerek kemiklerini yalamaya devam etmekteler.

Son günlerde,Türkiye ŞEHİTLERİNE AĞLIYOR.Bizimkilerde MISIRLI RABİA ya ağlayıp Arabistan Kralı için yas ilan ediyorlardı.Terör konusunda kendisinde hiç sorumluluk aramayan her insanımız sürekli birilerini suçlayarak işin asıl sorumluluğundan kurtulduğunu zannetmektedir.Sorumluluk noktasında kimse kendisini kurtarmaya çalışmasın.

Unutmayınız;Herkesin yetkisi nispetinde sorumluluğu vardır.Birilerini suçlarken kendinizi soyutlamayın.

Her KÖTÜ sonuçtan birilerini suçlamaktan vazgeçip suçu kendimizde aramaya başlayınca kurtuluş için adım atmış oluruz.

Ne güzel ifade edilmiş.“Hükümetin iki amacı vardır: Biri milletin korunması, ikincisi milletin refahını sağlamaktır.Bu iki şeyi sağlayan hükümet iyi, sağlamayan kötüdür."Mustafa Kemal Atatürk

Her yönetici meydana gelen kötü olaylar sonucunda televizyonlarda haber spikeri gibi boy göstermekten de vazgeçmeli.Soma maden ocaklarında meydana gelen göçük gözünüzün önüne gelirse anlarsınız.

Türk milleti GÖZÜNAYDIN demek istiyorum artık.

***Ey TÜRK titre ve kendine dön. Kurtul ehil olmayanlardan.***

İBRET ALMAK İSTEYENE:
Zamanın birinde alim zatlardan biri bir nehir kenarında namaza durmuş. Mecnun tam o sırada sözde alim zatın önünden geçmiş.Adam öfkeyle namazını bozarak;”Bre melun görmez misin ki namaza duruyorum,ne diye önümden geçersin” der.Mecnunun cevabı ilginçtir:”BEN LEYLANIN AŞKIYLA SENİN NAMAZ KILDIĞINI GÖRMEZKEN,SEN MEVLANIN AŞKIYLA BENİ NASIL GÖRDÜN”.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


YAZARLAR

tümü
yukarı çık