• 08 Nisan 2015, Çarşamba 9:28
EmirŞenol

Emir Şenol

Yanlış Yaptınız Beyler
İktidar olmak mı? Muktedir olmak mı?
İktidar olunabilinir de muktedir olmak zordur.Ancak yalanla, kandırmayla, sindirmeyle belli bir süreliğine muktedir olundum zannedilir.Öz değerlerinden kopan.Milletin kutsal değerlerini tanımayan,sadece iktidar olabilir.Zamanı gelir ve yerle yeksan olabilir.Türkiye ve dünya tarihinde örneklerle doludur.Siyaseten iktidarlık,değerlerden uzaklaşıldıkça kısa süre sonra tarihin tozlu raflarında yerini alıverir.
Hasbelkader siyaseti ele geçirir ve değerlerden uzak kalırsan,bir ayağın çukurdadır.Dedikodularla iftiralarla başarısızlıklarını örtmeye çalışmak geçici bir süre iktidarlığını sağlayabilir.Saman alevi gibidir.Bu süre içerisinde saltanatını sürdürür,ölümsüz olduğunu zannederek aldanırsın.

Her başarıyı kendi başarın,her olumsuzluğu da birilerine yükleyerek bir yere varılmaz.Er geç ilahi adalet tecelli eder.Bugünler de ülkemizde meydana gelen olaylar bizlere bir fikir veriyor olmalı.Kedileri devreye sokmaya çalışmayınız.

İktidarsınız,ülkenizde olup biten olumsuzlukların mutlaka bir sorumlusu var diyerek halkı kandırıyorsanız.Güneş her zaman balçıkla sıvanmayabilir.Her taşın altında bir sorumlu ararsanız yanlıştasınızdır.Eğer olumsuzlukların sorumluları varsa,güzelliklerinde sorumluları aynı kişiler olmalıdır.Cefa birilerinin sefa başka birilerinin olamaz.Olmamalıdır.Hak haklının olmalı.Hak güçlünün mantığı bir noktadan sonra sırıtır.
Hak etmediğiniz saltanatı sürüyorsanız,hak ettiğiniz cefayı da bir gün çekersiniz.

Maden de hayatını kaybedenlerin de vatanıdır TÜRKİYE.Can kaybına uğrayan çaresizlerinde vatanıdır TÜRKİYE.Eğer can mal güvenliği bu insanlara da sağlanamıyorsa,siz de güvenlik ordusu ile gezmemelisiniz.Onların maaşlarını maden ocaklarında hayatlarını kaybedenler veriyordu.Her vatandaşın vergilerinden toplananlarla yiyiyoruz,içiyoruz.

Bir de ABD başkanına “Ülkelerinde meydana gelen her olumsuzluklardan, siyasetçiler sorumludur” diyorsanız.Türkiye de ki kayıplardan da mı OBAMA sorumlu yoksa.

17-25 Aralık manzaralarının hesapları adalet önünde verilmiyorsa.Evlere bırakılan paraların,birileri tarafından konulduğunu iddia ediyorsanız.Daha sonra da suçlanan kişilere faizi ile iade edilmelerini bu aziz millete açıklamadan rahat uyuyamazsınız.Uyumamalısınız.

Devletin idaresinde yetişmiş tecrübeli personelin her birini suçlayarak yerlerinden ederseniz.Devleti yönetemez duruma düşersiniz.Sizin başarısız olmanızdan da memnun değilim.Çünkü bu ülke hepimizin.Mazlumun ahı çıkar.

Birileri saraylarda yaşarken.Birilerinin çocukları rezidanslarda otururken.Birileri evlerindeki milyon dolarlara üç kuruş diyorken.Birilerinin yediği önünde yemediği arkasında yaşarken.Bir avuç azınlık mutluluktan havalarda uçarken. Çoğunluğun açlıkla pençeleşmesi kabul edilir bir konu olmadığını her aklı olan kavrayabilir.

Siz sayın taraftarlar.Siz sayın iktidardan nemalananlar.Lütfen etrafınıza iyice bir bakınız.Dünyanın sizin etrafınızdan ibaret olmadığını göreceksiniz.Nemalanan gurubun bir kısmını çok iyi tanırım.Onlar hep”Kral öldü yaşasın yeni kral”derler.

Kefen giyerek yola çıktıysanız.Hele ki gerçekten millete adadıysanız canınızı.Eğer göreve gelirken kefenlerinizi giyerek geldi iseniz.Taraftarlarınızın giydikleri masa örtüleri gibi değilse kefenleriniz.Bu davranışlar en hafif ifade ile ETİK değildir.

Siz iktidar sahipleri anlamış olmalısınız.Ey siz iktidara talip olanlar sizlerde aynı hataya düşmemek için birden fazla düşünün ve sonra karar veriniz.Benden söylemesi.
Ben kim miyim.Sessiz çoğunluğun sesi.Sizi iktidar yapan.Sizi iktidardan indiren.

Ey iktidar sahipleri.Ya sizin niyetiniz bizlerin bilmediği,bize söylemediğiniz gibi idi.Ya da kandırılıyorsunuz.Belki de verdiğiniz sözlerin vebalini ödüyorsunuz.Her halükarda muktedir olamadınız beyler.

Çekmecelerinize bırakılmış ilk zarfı açmış olmalısınız.Sıra son zarfa gelmiştir. Sizde üç zarf bırakın sizlerden sonrakilerine.

Allah mazlumdan/haklıdan yanadır.Er ya da geç.Allah Türk Milletine yardım edecektir.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


YAZARLAR

tümü
yukarı çık