• 22 Haziran 2017, Perşembe 12:23
EmirŞenol

Emir Şenol

YALANA KANIKSAMIŞ TOPLUM OLDUK
 “Yalanla kandırılmış insanlara doğruyu kabul ettirmek;Yalana ikna etmekten zordur”.

Ülkemiz de her şey birbirine karıştırılmış durumdadır.Yetkililerin hangisini doğru ,hangisinin yanlış ve yalan söylediği anlaşılamamaktadır.Toplumda bütün değerler alt üst edilmiş durumdadır.Yetkililerimizin bir kısmı bir gün ak dediklerine,başka bir gün de kara demektedirler.Medyamızın bir kısmı da bazı yetkililerimiz gibi davranmaktadır.Taban tabana zıt ifadeler kullanılmaktadır. Toplum da nereye,nasıl ve kiminle gideceğini karıştırmaktadır.Sonuç olarak ta toplum kutuplaşmakta ve gerilmektedir.Birileri bu durumdan nemalanmaktadır.

Kutuplaştırılmanın bilerek yapıldığına inananlardanım.Çünkü toplumun değer yargıları törpülenmekte ve doğruların yerine yalanlar ikame edilmektedir. Tabanda bilinçsizce birilerinin menfaatleri için kavgalar çekişmeler yapılmaktadır.Toplum içinde meydana gelen çekişmeler üst taraftaki yöneticilerimizi bence hiç ilgilendirmemektedir.

Toplum yalan propagandalarla aldatılmakta ve kandırılmaktadır.Doğrular gizlenmekte.Azınlığın çıkarları için herkes bilerek ,bilmeyerek çalışmaktadır. Birileri yalanlarına yalan katmakta.Varlıklarına varlık katmakta.Topluma sanal mutluluklar telkin etmekte.Bir kere kandırılmış toplumlar da doğruları söyleyenlere inanmamaktadır.

Mesela ülkemizde bir enflasyon meselesi vardır ki yıllarca çarpıtılarak anlatılmakta.Siz aslında çok zenginsiniz denilerek yeşil kartlar dağıtılmaktadır. Yardım paketleri dağıtılmaktadır.Milli gelirin artmış olduğunun telkini de bunun açıkça göstergesidir.Alım gücü sıfırın altında olan dar gelirlinin geçinemiyor olması,birilerinin “enflasyonu düşürdük,milli geliri artırdık” yalanına toplumun inandırılması ile sonuçlanmıştır.İnsanlar yardım paketlerinin yollarını gözlüyor olması.İşsiz çocuklarının kıvranmasını görmemesine sebep olmaktadır.Yeşil kartın artışı ise sosyal devletin güzel bir uygulaması olarak topluma aktarılmaktadır.Yoksa toplum HİPNOTİZE mi edildi.

Çoğu uluslar arası işlerde.Yetkililer muhataplarımıza karşı sürekli sert tepkiler gösterdi ifadesi kullanılmaktadır,Değişik tarihlerde ve olaylar da ”Hiç kimse Türkiye’nin gücünü test etmemeli”.”Kimse bu ülkenin gücünü test etmeye kalkmasın” gibi.Aynı kelimelerle benzer cümleler kurarak iş yapıyor izlenimi verilmektedir. Toplumumuz yalanlarla kandırılmakta ve hipnoz edilmektedir.

Yurt dışında böyle de,yurt içinde ki olaylarla ilgili farklı mı zannediyorsunuz.Her türlü taciz sonucu yetkililerimiz ekranlara çıkıyorlar ve dert yanıyorlar.Olaylarda mağdur olan insanların durumlarından dert yanıyorlar.Sert uyarılarda bulunuyorlar.Halbuki devletin bütün gücü elinde olan yetkili çözümü bulup gereğini yapmalıdır.Ya da olaylardan önce istihbarat yapıp önlemelidir.Sorumlular sorumluluklarını yerine getirmeyip konulardan şikayetçi olmaktalar.

Yetkililerin ekranlara çıkıp  haber spikeri gibi olayları anlatmaları yerine meseleyi çözmekle ilgili kişiler olduğu hatırlatılmalıdır.Yetkililerimizin bir asli görevi vardır,olabilecek her türle kazayı önlemekle ilgili önlemleri almaktır.

Hal böyle olunca da ülkede her konu alt üst olmakta.Hatalı davranışlar için de bulunanlar da hatalarının bedelini ödemeyince adeta ödüllendirilmiş gibi davranıp,hatalarını artırmaktadırlar.Bu durumdan en çok zararı bizler görmekteyiz.

Mutlu azınlık için telef olmaktayız.İlginçtir farkında bile değiliz.Çünkü en başında yalanla kandırıldık.Bu tarihler boyunca böyle olagelmiştir.Son yıllarda teknik ve teknolojinin artması sonucunda ülkemizde olanlardan haberdar olmaktayız. Yani bizim için ölüm kaçınılmaz kader.Bazıları için ise ölmemek için aşırı tedbir.Bizim için bir lokmaya şükür.Bazıları için ise varlık için her şey mubah.

Lütfen her kurum ve kuruluştaki,milletin vergilerinden evlerine ekmek götüren yetkililer.Ülkemiz için sıkıntılar yaratan her olayda ya şimdi konuşun,ya da yarın sizin için çok geç olacaktır.Çünkü biz konuşacağız.

“Boş kafalı insanlar,makam sahibi olunca,o makamın kendilerine her çeşit kudret ve liyakatı sağladığını sanırlar”.A.Türkeş   


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


YAZARLAR

tümü
yukarı çık