• 23 Nisan 2016, Cumartesi 17:37
EmirŞenol

Emir Şenol

Ülkücüler Milliyetçiler Üzerinde Oynanan Oyun Büyük
 “Ortalıkta fitne kalmayıp,din tamamıyla Allah'ın dini oluncaya kadar onlarla savaşın.Eğer vazgeçerlerse muhakkak ki,Allah yaptıklarını görür”. 8-39

“Ahlakçılık anlayışımız, Türk Ahlakı ve Müslümanlık inancından meydana gelmiştir”.A.Türkeş 12 Eylül ve Türk Milliyetçiliği üzerinde oynanan oyunlar zinciri.Bu sadece Türk Milliyetçisi ÜLKÜCÜLER üzerinde oynanan bir oyun olmaktan çıkarıldı.Türk Milletinin geleceğine yönelik tehlikeli oyun haline getirildi.Hareketin lider kadrosu idamlarla yargılandılar ve bir kısmı idam sehpalarına gönderildi.Hareket yılmadı fakat çok derin yaralar aldı.Millet adına karar veren diktatörler mazlumların ahı ile terki dünya eylediler.Ülkücüler hiçbir zaman affetmeyecek. Daha sonra sivil hayata geçildi.Türedi bir iktidar oluşturuldu.Türk Milletini bir takım değerleriylede oynandı.

Milliyetçi Ülkücü hareket idam sehpalarında döndü ve liderinin etrafında teşkilatlanıverdi. 1992 de ve 1998 de ayrı partiler kurdurarak Türk milliyetçileriyle bölünmeleri ve dirençlerinin kırılması için harekete geçildi.İlk olarak Lidere karşı bir hareket başlatılması idi.İkinci olarak başka bir siyasi parti oluşumu için faaliyete geçildi. Bu alanda ayrılarak kurulan partiler bölünme için zemini oluşturamadılar.Ayrı siyasi partiler kurulması hareketi bölemedi parçalayamadı.

Fakat ayrılanlar bir daha geriye dönmediler.Dönemedilir. Lidere karşı duruş sergilenmesi ile hareket biraz zorlanıldı.Teşkilata karşı gelinişi de teşkilatlarda bir takım sıkıntılar yarattı.Doktrin ise insan yazması olarak değerlendirilerek o tarafta da bir gedik açıldı.Ülkücülerin “Lider,Teşkilat,Doktrin tartışılmaz” ifadeside zaafa uğratıldı. Bütün bu siyasi bölünmeler ana teşkilata yanı Milliyetçi Hareket Partisine (MHP) herhangi bir zarar veremedi.Türk Milliyetçiliği fikri zaafa uğratılmalıydı.Bu anlayışta her türlü entrika denendi. Siyasi bölünmeler ana teşkilatı zaafa uğratmadıysa da yılgın insanlar ordusu oluşturdu.

Ufacık bir kıvılcım ile hemen ateş topu haline giliveriyorlardı.Bu arada ESKİ ÜNVANLILAR türetildiler.Eski ünvanlılar her seçim döneminde sahnede yerlerini aldılar ve içeride ki huzuru bozumaya çalıştılar. Görüldü ki.ayrılınarak bir siyasi yapı oluşturulması MHP gibi yarım asırlık birliği bozamıyor.Dağıtamıyor.Bu seferde içeriden bölme,dağıtma eylemine geçildi.Seçimlerin sonuçlarını başarısızlıkla değerlendirerek Lidere teşkilata karşı yıpretğcğ faaliyete geçildi.Tüzük kurultayı olacak ama bir çok lider adayı çıkıverdi.Hep birlikte mevcut yönetimi alaşağı etmek için taarruza geçildi.Lider,teşkilat zaten yıpratılmıştı.

Hemde TÜRKEŞ’e rağmen.Her aday kendi taraftarları vasıtasıyla hem mevcut yönetime,hemde birbirlerine karşı acımasız denilecek ifadeleri kullanır oldular.Bu çalışma taraftarları ve teşkilatı sıkıntıya sokabilecek noktalara gelmeye başladı.Türk Milleti için acı olan buydu.Şimdilik zararı yok gibi görülse de çok adaylılık MHP gibi bir yapıyı sıkıntıya sokacağa benziyor. Türk milletinin değerlerine sahip çıkacak son kaleyi de dağıtmak amacı taşıyan güçler kısmen de olsa başarabilecek çalışmaları içeriden yapmaya başladılar. Milliyetçi Ülkücü insanlarda;Lider teşkilat doktrin anlayışa zarar vermeye çalışılmakta.

Ne hikmetse yeni oluşan siyasi yapılar bu üçlemeyi kendileri uygulamaya başladılar.Öyle ki hırsızlar,tecavüzcüler gurubunun tutunduğu dal olarak yürürlükte. Ben bu pencerelerden bir daha bakarak olayları değerlendirmek istedim.

Milliyetperver,Vatanperver,inançlı ülkücüler bu pencereleri de değerlendirecek ferasettedirler. “Sizlere kolay bir başarı, vaad ediyorum.

Kısa zamanda bir iktidar umanlar bizimle yola çıkmasınlar.Yolumuz uzun ve çetindir.Bu yolda karşınıza menfaat teklifleri, tehditler ve daha bir yığın engel çıkacaktır.Bu çetin yolda dayanabilecekler,bizimle gelsinler.Cesur olanlar,kuvvetli olanlar, gerçekten inananlar kafilemize katılsınlar”. A.Türkeş

“Biz Türkiye’de fikir, ruh ve beden sağlığı tam, fikri hür, ezilmeyen ve ezmeye hevesli olmayan yüksek bir iradeye sahip, devletin ve milletin sorumluluğunu taşımaya hazırlanan, nefsine güveni olan bir gençlik istiyoruz”.A.Türkeş

MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


YAZARLAR

tümü
yukarı çık