• 11 Aralık 2018, Salı 10:28
EmirŞenol

Emir Şenol

ÜLKÜCÜ KADROLAR GÖREVE HAZIRDIR

“Bir kere sandığa gitmekle siyasetçi olunmayacağı öğrenilmelidir”.

Dünya milletleri ve devletleri komunizmin,kapitalizmin pençesinde inim inim inlerken,Türk Milletinin kaderini düze çıkarmak amacıyla Türk siyasi hayatına MHP girmiştir.Gençliği,Milletine hizmet etmeye yönelik her türlü eğitim çalışmalarını yapmıştır.Her türlü emperyalizmin karşısında yıkılmadan dimdik duracak Türk gençliğini yetiştirmiştir.

MHP’li ve Ülkücüler;

Sadece Türk Milletinin geleceğini düşünmemiştir.Dünya Türklüğünün mağduriyetini de gençliğin bilgisine sunmuştur.Yetiştirdiği gençlik ile düşünüp gelecek için hayal kuramayanların ezberlerini bozdu.Gençliği yüce dinimiz İSLAMIN ahlakçılık ilkesiyle tanıştırdı.Sevginin karşılıksız olanını benimsetti. Önce ülkem ve milletim diyen anlayışı Türk Siyasi hayatına soktu.Türk Milletinin ve mazlum milletlerin kurtarıcılığına soyundu.Görevin çok ağır. Görevinin ağırlığından düşmanlarının çok olduğunu unutma.Düşmanların öyle zamanlarda ortaya çıkıyorlar ki,entrika bilmediğin için,içeridekilerini yani kendine benzeyenleri anlamakta zorluk çekiyorsun.Bir de bilinçli olarak cahil bırakılan insanlarının,oluşturulan algılara kapılıp dostu düşmanı ayırt edemeyeceğinin hesabını yapamadın.Herkesi kendin gibi dürüst çalışkan bilmenin cezasını yıllarca hep çektin.

Tam düşmanı tanıdım derken,kılık değiştirmiş başka düşmanlar sahaya sürülüyor ve yine Türk Milletine ağır faturalar ödettiriliyor.Sorumluluğun çok,yükün ağırdır.

Senin kapından içeri bir adım atanlar,attığını söyleyenler milletin gönlünde dürüst olarak algılandığın için Türk siyasetinde kapışılır oldular.Hal böyle olunca da bir çok kişi MHP adını ve Bozkurt sembolünü her alanda kullanır oldu.Tam ülkenin karışık zamanlarında veya seçim zamanlarında sana benzeyen birileri sahaya çıkıveriyor.Belki de çıkarılıyor.Bir gün rozetini takan, bir asırlık MHP’li veya Bozkurt oluveriyor.Rozetinden ve makamından nemalanmayan yok denecek kadar azdır toplumda.Bitmek tükenmek bilmeyen bir başkanlar zinciri olan tek siyasi kuruluşsun.Gerçekten dava adamı olanlar her zaman sessiz ve sade bir hayat sürerken,senden geçinenler Üsküdar’ı geçiyorlar.

Konu MHP olunca;Herkesin siyasi tercihine saygı duymak gerekir. Seviyeli, konularında ehil olanların tartışmaları da normal.Benim anlayamadığım; Ayrılırken bütün enerjisini eski çatısına yani partisine saldırmak ne anlama gelmektedir.Şahsen ayrılıp gidenlere kızmam.Tercihini bilgilendiği yere yapması gayet normal. Hakaret ederek gittiği yere yaranmak amaçlı davranışları da anlayabilmiş değilim.

”Unutulmasın;Birilerinin kötü oluşu,senin iyi ve doğru olduğunu göstermez”.

Arkadaşımız Belediye Başkanı veya Millet Vekili olumuş.Bir sonraki seçimde aday gösterilmezse hemen Genel Merkez ve yönetimine saldırır.Tekrar aday gösterilirse de ya seçilemiyor ya da oyları ancak kendisine yetecek kadar oluyor.Suç yine genel merkez yönetiminde.Bir ata sözümüz vardır.

”İğneyi kendine çuvaldızı başkasına batır”.

Bir çok tanıdığım siyasi seçilmiş insanlar vardır.Konuları hep aynı.Teşkilatlı çalışmamaları.Öteki siyasi partilerin ömürleri kısa olduğu için,oralarda takılan rozet uzun seneler geçerli olamıyor.MHP rozeti babadan oğula bile geçebiliyor. Getirisi çok.Zarar görmeme garantisi var.Zarar olacaksa suçlu belli.Genel Merkez Yönetimi.

Benim Genel Merkez yöneticilerine bir önerim var.Partinin her kademesinde görev alacaklara zaman zaman imtihan yapması.Baraj aşanlarla da siyaset yapmaya devam etmesi.Bir nevi DOKTORA TEZİ hazırlayıp barajı aşanlarla millete hizmet.Bu imtihanlar kesintisiz devam etmeli.

Bir başka önerim de görevden ayrılanların önceki ünvanlarını bir daha kullunmamalarını sağlamak.Gönüllerde taht kuranlar müstesna kişiler bu konunun dışında kalabilirler.

Siyaset kademelerinde bulunanların,seçmen oylarını artırmamaları halinde bir daha aday olmamalarını sağlamaları.Seçim bölgesinde oylarını artırmaları halinde;Eğer seçmenleri isterse bir daha aday olabilmeleri sağlanmalıdır.Bazı radikal kararları alıp hayata geçirilmesi sağlanmalıdır.Unutulmasın ve karıştırılmasın.Taşra teşkilatları Genel Merkezin fikrini kabul ettikleri için göreve talipler.Ayrıca Siyasi fikir üretemezler.Fikir üretme merkezi genel merkezdir.Milliyetçi Hareket Partili olmak bir ayrıcalıktır. ”Bilgi sahibi olunmadan fikir sahibi olunmaz”.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


YAZARLAR

tümü
yukarı çık